-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ خرداد ۳۰, سه‌شنبه

بی برقی درپاکستان بیداد می کند.

پاکستان در روغن داغ خود بریان می شود. 

به گزارش فارس در لاهور، تظاهرات مردم شهرهای مختلف پنجاب که چند روزی است در اعتراض به قطعی مکرر برق در این منطقه به خیابان‌ها ریخته‌اند به خشونت کشیده شد.
بر همین اساس، محافظان یکی از مشاوران نخست وزیر پاکستان با شلیک گلوله به سمت عده‌ای از مردم خشمگین در منطقه "خانیوال" لاهور، 3 نفر را کشته و 9 تن دیگر را زخمی کردند.
همچنین یکی از معترضان در شهر "فیصل‌آباد" پنجاب که از بالای یک تیر چراغ برق در حال شعار دادن بود بر اثر برق گرفتگی کشته شد.
این در حالی است که معترضان منطقه "گوجرانلو" نیز با پرتاب سنگ به سمت یک قطار مسافری آن را متوقف کرده و پس از پیاده کردن مسافران، قطار را به آتش کشیدند.
این اعتراضات خشونت‌بار از اغلب شهرها و مناطق این ایالت از جمله لاهور، راولپندی، فیصل‌آباد، "بوره والا"، "شیخ پور"، "حافظ آباد" و "گوجرانواله" گزارش شده است.
تظاهرات مردم در سراسر ایالت پنجاب همچنان ادامه دارد و بسیاری از خیابان‌ها و جاده‌های پر تردد توسط معترضان مسدود شده است.
کمبود شدید منابع انرژی در پاکستان و تعطیل شدن تعدادی از نیروگاه‌های تولید برق در ایالت پنجاب، باعث قطعی برق در این ایالت تا 18 ساعت در روز شده است که این امر زندگی عادی مردم را مختل کرده است.