-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ خرداد ۳۱, چهارشنبه

شبح مرگ، با حسنی مبارک بازی می کند


تا کنون شش مرجع خبری مهم ازمرگ حسنی مبارک اطلاع داده اندو ده ها منابع دیگر، دربرزخ خبرنویسی افتاده اند.


در پی انتشار خبری مبنی بر درگذشت حسنی مبارک رئیس جمهوری برکنار شده مصر، شورای فرماندهی عالی نیروهای نظامی این کشور روزچهارشنبه 20-6-2012 این خبر را تکذیب کرد.

سرلشکر محسن الفنجری عضو شورای فرماندهی نظامی مصر با تایید وخیم بودن حالت حسنی مبارک، گزارش درگذشت رئیس جمهورسابق مصر را بشدت تکذیب کرد.

بعضی از گزارش ها روز سه شنبه از وفات حسنی مبارک در بیمارستان المعادی خبر داده بودند.

خبرگزاری الشرق الاوسط گزارش داده بود که رئیس جمهور سابق مصر درکماست و با کمک دستگاه نفس می کشد.

تلویزیون دولتی مصر روز گذشته از وخامت حال حسنی مبارک وانتقال وی به بیمارستان نظامی المعادی در قاهره به علت ایست قلبی و سکته مغزی خبر داده بود.

به گزارش العربیه به نقل از منابع امنیتی حسنی مبارک تاکنون چند بار دچار سکته قلبی شده است.

درهمین حال سرلشگر ممدوح شاهین، عضو شورای نظامی حاکم بر مصر در مصاحبه ای با تلویزیون سی ان ان گفته است که حسنی مبارک دچار مرگ "بالینی" نشده است.

محمد عبدالرازق، یکی از وکلای حسنی مبارک نیز در تماسی با العربیه اخبار حاکی از مرگ بالینی یا نهائی او را رد کرد و گفت که حال رئیس جمهور پیشین مصر، باثبات است.

مسئولان بیمارستان نظامی سوزان مبارک، همسر حسنی مبارک هم به بالین او رفته است. ده ها نفر از هواداران او هم در مقابل بیمارستان معادی تجمع کرده اند.

گزارشگر العربیه از بیمارستان المعادی گزارش داد که حال حسنی مبارک بهبود یافته و اکنون او به صورت طبیعی تنفس می کند.

مبارک رئیس جمهور برکنار شده مصر 84 سال سن دارد. وی پس از برکناری به اتهام شرکت در قتل تظاهر کنندگان به حبس ابد محکوم شده است.