-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ تیر ۶, سه‌شنبه

محاصره نفتی از هفته آینده شروع می شود

اپایگاه خبری- تحلیلی پیک نتوزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یک جلسه همآهنگی برای آغاز تشدید تحریم ها علیه ایران تشکیل دادند. این تحریم ها که در صدر آن تحریم نفت ایران قرار دارد، قرار است از ابتدای ماه آینده میلادی، یعنی هفته آینده آغاز شود.
همآهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در پایان این نشست اعلام کرد: مذاکرات مسکو با شکست روبرو شد و اکنون محاصره نفتی ایران گریز ناپذیر شده است. در جلسه وزرای خارجه اروپا بر این نکته تاکید شد که باید فشارها بر ایران تشدید شود تا سرانجام رهبران جمهوری اسلامی وارد یک گفتگوی واقعی شده و در راه اثبات این نکته که فعالیت های اتمی آنها سمت گیری تسلیحاتی و نظامی ندارد گام بردارند. به همین دلیل و در گام جدید، از ابتدای جولای تحریم های نفتی ایران آغاز می شود و برای جلوگیری از هر بحران و کمبود نفتی، قرار است نشست اتحادیه اروپا و شورای همکاری خلیج فارس بزودی برگزار شود. حتی در این زمینه، اتحادیه اروپا بزودی با رهبران پاکستان نیز وارد گفتگوهای استراتژیک خواهد شد."
همزمان با تشکیل جلسه وزرای خارجه اتحادیه اروپا، خبرگزاری ها از تشکیل جلسه شورای همکاری خلیج فارس با حضور وزرای خارجه کشورهای منطقه در لندن و به ابتکار و رهبری وزارت خارجه انگلستان خبر دادند. وزیر خارجه انگلستان "هیگ" و "فیصل" وزیر خارجه عربستان عهده دار هدایت این اجلاس اند.