-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ تیر ۸, پنجشنبه

آزار واذیت اعضای مجاهدین خلق درعراقکمیته های سرکوب علیه مخالفان رژیم ایران از سوی سپاه قدس رهبری می شود. شنبه سوم سرطان- تير ماه (23 جون) , مأموران « لباس شخصي» وابسته به كميته سركوب در نخست وزيري مالكي در يك اقدام ضدانساني از تخليه مواد غذايي براي مصرف 2000  نفر جلوگيري كردند. كاميون يخچالدار حامل گوشت و تره بار و ميوه در مجموع به ميزان 15تن بايد مانند گذشته به داخل كمپ مي آمد و ا جناس آن كه تماما توسط ساكنان خريداري شده است پس از بازرسي به آن ها تحويل داده ميشد.مأموران مزبور ابتدا گفتند طبق يك دستور العمل جديد، ابتدا  بايد همه چيز در پست بازرسي بيرون  كمپ تخليه شود .
اما هر كسي مي‌داند كه تخليه گوشت و ميوه و سبزيجات در حرارت 56 درجه سانتيگراد بر روي زمين و بازرسي و بار زدن مجدد آنها كه ساعتها به‌طول مي انجامد، فقط باعث فاسد شدن مواد مي‌شود. پس از اصرار ساكنان در حضور نمايندگان يونامي, قرار بر اين شد كه چند صندوق گوشت و ميوه و تره بار تخليه و توسط  پليس بازرسي شود و اين كار انجام شد.اما مأموران«لباس شخصي» كميته سركوب دوباره گفتند ما بايد داخل كاميون يخچالدار شويم و يكبار ديگر اجناس را بازرسي كنيم. ساكنان به ناظران ملل متحد اعتراض كردند و گفتند طبق يادداشت تفاهم  امضاشده بين نماينده ويژه دبير كل و مشاور امنيتي دولت عراق، اين كار بايد توسط افسران پليس  كه توسط يونامي آموزش ديده باشند، انجام شود و مأموران «لباس شخصي» كميته سر كوب ، قابل اعتماد و مجاز به ورود به كاميون يخچالدار و بالا و پايين كردن كارتن ها نيستند. برخلاف يادداشت تفاهم، هويت اين مأموران و اينكه وابسته به كدام ارگان دولتي هستند براي يونامي مشخص نيست و طبق مقررات بين المللي نبايد  هيچگونه دخالتي در امور داخلي كمپ داشته باشند.
سرانجام بعد از همه بهانه گيري ها هيچيك از مواد غذايي وارد كمپ نشد  و همه چيز در حضور ناظران ملل متحد برگردانده شد. قيمت مواد غذايي برگشت داده شده  بالغ بر 17 هزار دلار بود.
لازم به يادآوري است كه كمپ ليبرتي در جنب فرودگاه بغداد واقع شده و هر خودرويي قبل از ورود به كمپ, توسط يكان سگهاي پليس و دستگاه اسكن قوي و دستگاه سونار بازرسي مي شود. بنا بر اين تخليه مواد غذايي بر روي زمين و ورود مأموران غيرمجاز  به كاميون براي بازرسي به بهانه پيدا كردن اسلحه و مواد انفجاري صرفأ براي آزار و اذيت و محاصره و محروم كردن ساكنان از نيازهاي  اوليه انساني است. در روز شنبه ماموران كميته سركوب, همچنين از رانندگان تانكرهاي آب و تانكرهاي خدماتي پيمانكاران عراقي, علاوه بر كارت شناسايي، تلفنهاي همراه و تمامي پولهاي آنها را مي‌گرفتند و پولهاي جيب رانندگان را شمارش مي‌كردند تا در بازگشت به آنها برگردانند. هدف از اين آزار و اذيت عمدي، منصرف كردن رانندگان و پيمانكاران از ادامه خدمات رساني به ساكنان ليبرتي است.از روز 13 خرداد (2 ژوئن) كه سروان  احمد خضير، در  چهار سال اخير مجري اقدامهاي سركوبگرانه كميته اشرف است، با افراد خود  در ورودي ليبرتي مستقر شده اند, ساكنان به بهانه هاي مختلف مورد اذيت و آزار قرار مي‌گيرند.همين مأموران در روز 31 خرداد (20 ژوئن) نيز مانع ورود وسايل اوليه مورد نياز ساكنان به داخل كمپ شدند. از جمله از ورود الزامات ساختن ظرفشويي و همچنين 12پمپ آب كه براي جايگزيني پمپهاي مستهلك و از كار افتاده براي آبرساني در گرماي طاقتفرسا, به‌شدت مورد نياز است، جلوگيري شد. خريداري و وارد كردن همه اين اقلام پيش از اين در حضور ناظران ملل متحد پس از بحثهاي بسيار مورد تأييد نماينده دولت عراق قرار گرفته بودعلاوه برهمه اينها. سه روز است كه مأموران كميته سركوب مانع ورود نمايندگان شركتهاي خدمات رساني, مانند تانكرهاي آب و  فاضلاب و زباله، به ليبرتي مي‌شوند.     
 دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران