-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ تیر ۸, پنجشنبه

احساس خطر درتهران افزایش یافته استقرار است دردقیقه نود، نسخۀ نجات برای رژیم ایران نوشته شود.به موجب گزارشی که برای پیک نت ارسال داشته شده، رایزنی های بسیار مهمی که در هفته های اخیر، در عالی ترین سطح حاکمیت جریان داشته به نتایج قطعی، برای یافتن راه حلی جهت بیرون کشیدن ایران و نظام از بن بست انجامیده است. بموجب این گزارش، قرار است راه حل همه جانبه ای که یافت شده، بصورت گام به گام به اجرا گذاشته شود. شماری از معروف ترین و جنجالی ترین چهره های روحانی بزودی به حاشیه رانده خواهند شد. تحولاتی در سطح مدیریت صدا و سیما و روزنامه هائی نظیر کیهان ایجاد خواهد شد. در واحدهای سیاسی سپاه پاسداران نیز قرار است تغییراتی ایجاد شود و شماری از فرماندهانی که به حاشیه رانده شده بودند به مرکز هدایت سپاه بازگردانده شده و در گام نخست، دراین واحدهای سیاسی به کار گمارده شوند. در تیم مذاکره کننده اتمی نیز تغییرات مهمی ایجاد خواهد شد و نخستین اقدام تیم تقویت شده و اصلاح شده اتمی، همآهنگی فوری با دولت چین برای فشار این کشور به 1+5 برای برپائی یک دور مذاکرات اتمی تازه در این کشور است. طرح تازه مذاکرات از طریق چین قرار است به 1+5 ابلاغ شود و جمهوری اسلامی نیز موارد عقب نشینی از برنامه های اتمی خود را با چین همآهنگ کرده است. در کانون همه تصمیماتی که در زمینه اخیر گرفته شده، لغو تحریم های جهانی و جلوگیری از آغاز تحریم نفت ایران است. در طرح های اقتصادی که احمدی نژاد مبتکر آن بوده نیز بسرعت تغییراتی ایجاد خواهد شد. از جمله در سیستم بانکی کشور و نظارت و کنترل سریع بانک های خصوصی که در سالهای اخیر دایر شده و بیشتر آنها بصورت شبکه های مافیائی- پولی در کنار دولت عمل کرده اند. جهت گیری محاکمه مربوط به اختلاس 3 هزار میلیارد دلاری بیش از پیش به کانون مرکزی این اختلاس یعنی معاونان و مشاوران احمدی نژاد نزدیک خواهد شد و با این پرونده دولت به زنجیر کشیده خواهد شد. به احمدی نژاد اخطار شده است که با کوچکترین واکنش سیاسی و جنجال سازی پیرامون برنامه جدید مذاکرات اتمی و طرح هائی که بصورت فوری تنظیم شده مستقیما نام او را در پرونده اختلاس مطرح خواهند کرد و بعنوان نالایق و آلوده به این پرونده به محاکمه فراخوانده خواهد شد. همچنین به وی اخطار شده که از هر نوع اظهار نظر درباره امور منطقه و بویژه خلیج فارس خودداری کند و در همین ارتباط به وی تفهیم شده که سفرش به ابوموسی و طرح استان خلیج فارس و اظهار نظرهائی در همین چارچوب که در جریان مذاکرات اتمی استانبول کرده، همگی مطابق یک نقشه برای به شکست کشاندن این مذاکرات بوده است.
ما شاید در شماره آینده، بخش های دیگری از این گزارش را، پس از برخی سنجش های ضروری منتشر کردیم. بویژه در باره نقش موثر و قطعی هاشمی رفسنجانی و مرکز استراتژیک مجمع مصلحت نظام در تهیه طرح برون رفت از بحران و هدایت تصمیمات گرفته شده.