-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ تیر ۶, سه‌شنبه

چرخش جنگی امریکا برای حمله نظامی به ایران!پیش بینی سردبیر ماهنامه "آتلانتیک"


ماهنامه آمریکایی «آتلانتیک» در مقاله ای به قلم سردبیر این ماهنامه خبر از چرخش سیاست خارجی اوباما در ارتباط با فعالیت های اتمی جمهوری اسلامی داد. او این چرخش را یک چرخش استراتژیک ارزیابی کرد که بموجب آن مسئله «جنگ با ایران» در اولویت سیاست خارجی کاخ سفید قرار گرفته است و "اوباما" با همین سیاست می خواهد کارزار انتخاباتی خود را پیش ببرد.
دولت آمریکا محورهای پیشنهادی و شرایط خود در مذاکرات اتمی با ایران را به گونه ای تنظیم کرده که با خواسته‌‌های اسرائیل همآهنگ باشد.
با توجه به همین چرخش و سیاست بود که پیشنهاد ایران برای عقب نشینی و توقف غنی سازی 20 در صدی غنی‌سازی اورانیوم در بغداد را امریکا رد کرد و این کشور و متحدان اروپائی اش حاضر نشدند در برابر این عقب نشینی تحریم ها را کاهش دهند. آنها روی بازرسی همه جانبه و سر زده از تمام تاسیسات اتمی ایران تاکید داشتند.
سردبیر "آتلانتیک" اضافه می کند:
اکنون این احتمال تقویت شده که حمله نظامی اسرائیل به ایران در پاییز سال جاری صورت گیرد و  آمریکا نیز وارد این جنگ شود.
دو احتمال می‌تواند از وقوع چنین حالتی پیشگیری کند:
1-    پیشرفت چشمگیر در مذاکرات هسته‌ای با ایران که بهانه را از اسرائیلی‌ها بگیرد.
2ـ اگر نتایج نظرسنجی‌های قبل از انتخابات آمریکا نشان دهد که "اوباما" بازنده انتخابات است. دراینصورت اسرائیل صبر خواهد کرد تا در دوره ریاست جمهوری آینده امریکا دست به حمله به ایران بزند.