-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ تیر ۳, شنبه

پارلمان ایرلند دردفاع از کمپ اشرف ولیبرتی


رژيم ايران بيش از 120000 نفر را اعدام كرده و شكنجه هاي سيستماتيك براي بيش از 30 سال اين كشور را به جدي ترين نقض كننده حقوق بشر تبديل كرده است.بر اساس عفو بين الملل  اعدامها در ايران در سال 2011 نسبت به سالهاي قبل آن دو برابر شده است. حاكمان ايران منبع اصلي بي ثباتي در منطقه و در سراسر جهان با مشاركت فعال و همدستي در كشتار مردم سوريه، دخالت در ساير كشورهاي خاور ميانه و تلاشهايشان براي كسب سلاح اتمي هستند.
رژيم ايران در صدد نابودي مخالفانش در كمپ اشرف در عراق، قبل از سرنگوني بشار اسد و قبل از اينكه وضعيت كنوني ژئوپليتيكي دستخوش تغيير شود مي باشد. بدنبال دو حمله بوسيله نيروهاي عراقي بر عليه اشرف كه منجر به كشته شدن 47 نفر و مجروح و زخمي شدن بيش از 1000 تن گرديد، موافقت نامه اي در پايان سال 2011 بين سازمان ملل و دولت عراق براي جابجايي ساكنان (اشرف) در داخل عراق براي اينكه به كميسارياي عالي پناهندگي سازمان ملل اجازه داده شود كه دست به تعيين هويت و انجام پروسه پناهندگي براي انتقال ساكنان به كشورهاي ثالث بزند، منعقد گرديد.
ساكنان با تشويق ها و درخواست خانم مريم رجوي رئيس جمهور منتخب مقاومت ايران و براي اينكه شانسي براي يك راه حل صلح آميز ايجاد كنند عليرغم حقوق قانوني شان براي ماندن و اقامت در اشرف توافق كردند كه به كمپ ليبرتي نقل مكان كنند.
دارايي هاي منقول و غير منقول ساكنان اشرف كه بالغ بر 500 ميليون دلار مي باشد با تلاشها و پول خود ساكنان ساخته و بدست آورده شده اند. با اين وجود، دولت عراق به آنها اجازه فروش اموالشان در عراق و انتقال آنها به يك كشور ديگر را نمي دهد.
كمپ ليبرتي فاقد استانداردهاي حقوق بشري بين المللي است و با اين استانداردها مطابقت نمي كند. حضور سنگين نيروهاي مسلح ارتش و نيروهاي امنيتي عراق و خودروهاي زرهي، فقدان آزادي آمد و شد و تحركات، كمبودهاي جدي زيرساختها نظير آب، برق و سيستم فاضلاب و فقدان امكانات ضروري براي معلولين و افراد سالخورده در ليبرتي وجود دارد. (دولت) عراق اين محدوديت ها عليه ساكنان را به بهانه اينكه كمپ ليبرتي يك كمپ موقت انتقالي است توجيه مي كند.
ما ضمن محكوم كردن نقض حقوق مخالفين ايراني در اشرف و ليبرتي براي موارد زير فراخوان مي دهيم:
1 – سازمان ملل و ايالات متحده فرا خوانده مي شوند كه سريعا براي تحت فشار قرار دادن دولت عراق دست به اقدام فوري بزنند كه عراق اعمال محدوديت ها و تضييقات بر عليه ساكنين بخصوص ممانعت بعمل آوردن از اينكه آنها دارايي هاي خود را به فروش رسانده و يا بتوانند انتقال دهند را متوقف كند،
2- از سازمان ملل و كميسارياي عالي پناهندگي سازمان ملل مي خواهيم كه كمپ ليبرتي را بعنوان يك كمپ پناهندگي تحت حمايت و حفاظت بين المللي با در نظر گرفتن اين واقعيت كه پروسه انتقال ساكنان به كشورهاي ثالث يك پروسه طولاني مدت است، برسميت بشناسند و اعلام كنند.
بدنبال اظهارات وكيل وزارت خارجه ايالات متحده در مقابل دادگاه استيناف آمريكا در روز 8 مي 2012 مبني بر اينكه ممكن است هنوز سلاح در اشرف وجود داشته باشد ما از فراخوان مقاومت ايران خطاب به وزارت خارجه و وزارت دفاع آمريكا براي موظف كردن نيروهاي آمريكا جهت بازرسي اشرف با تجهيزات مورد نياز و اعلان نتيجه بازرسي ها حمايت مي كنيم. اين يك شرط ضروري و اساسي براي ادامه انتقال ساكنان اشرف به ليبرتي براي جلوگيري و ممانعت از هر گونه توجيهي براي قتل عام هاي بيشتر مي باشد.