-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ تیر ۵, دوشنبه

مردم ایران، آماده رفتن به کام جنگ باید بشوند؟ خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی "ایرنا"، روز گذشته با انتشار سخنان جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، شکست مذاکرات مسکو را نه از قول جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی، بلکه از قول جانشین فرمانده کل سپاه اعلام کرد. جانشین فرمانده کل سپاه، نه تنها شکست مذاکرات مسکو را اعلام داشت و خط بطلان بر تمام ادعاهای جلیلی در باره پیروزی در مسکو کشید، بلکه تائید کرد که پیامد این شکست تشدید تحریم هائی است که بزودی علیه ایران آغاز خواهد شد. نه تنها این، بلکه پیش بینی آغاز جمله و جنگ را هم مطرح کرد. سرتیپ سلامی جانشین سرلشگر عزیز جعفری فرمانده سپاه گفت:
"در حال نزدیک شدن به آخرین فراز برخورد هستیم که البته عبور از آن بسیار سخت است. ما بر منافع حیاتی دشمن تسلط داریم و فاصله خودما را از قدرت های مدعی در دنیا کم کرده ایم. موشک‌های بالستیک مافوق صوت ایران می‌توانند ناوهای جنگی در حال حرکت دشمن را با دقت صد در صد مورد اصابت قرار دهند. سپاه در طراحی راهبردی خود، شعاعی را به نام شعاع بازدارندگی تعریف کرده است که به تمام منافع راهبردی دشمن در منطقه مربوط می‌شود تا بتوانیم در صورت نبرد، جنگ را در هر سطحی مدیریت کنیم. سناریوهایی که احتمال دارد دشمن از آن برای تهدید ما استفاده کند، از سوی سپاه رصد و شناخته شده است. ذخایر دفاعی ما آنقدر زیاد است که گاهی برادرانمان در نیروی هوافضای سپاه برای نگهداری آنها از لحاظ امکان و ظرفیت با محدودیت مواجه می‌شوند.