-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۲, دوشنبه

بازداشت ملای یک مسجد در افغانستان به اتهام تجاوز جنسی

این حادثه درروز دوم ماه مبارک رمضان اتفاق افتاده وملای مسجد بعد ازآن دختر چهارده ساله را درداخل مسجد مورد تجاوز جنسی قرار داده، به کمک اهالی محل به پلیس تحویل داده شده است.


پلیس ولایت سمنگان، در شمال افغانستان ملای یک مسجد این ولایت را به اتهام تجاوز جنسی به یک کودک بازداشت کرده است.
صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله کشور افغانستان گفت که این ملا در شهر ایبک ولایت سمنگان به همکاری مردم محل بازداشت شده است.
آقای صدیقی گفت که مردم محل، این ملا را در جریان تجاوز به یک دختر خردسال گرفتار کرده اند.
او گفت که قربانی این تجاوز جنسی، یک دختر حدود چهارده ساله بوده است.
گزارشها می رساند که این ملا، قبل از بازداشت از سوی پلیس، از سوی مردم محل مورد لت و کوب قرار گرفته است.
سخنگوی وزارت داخله می گوید که پلیس در حال تحقیق در مورد این حادثه و جمع آوری اسناد برای تحویل دادن فرد متهم به نهادهای عدلی و قضایی است.
ماه گذشته، دادگاهی در ولایت کنر، در شرق افغانستان، یکی از محافظان امنیتی دادستانی (سارنوالی) این ولایت را به جرم تجاوز جنسی به یک پسر خردسال به تحمل پانزده سال زندان محکوم کرد.
در این دادگاه که به شکل علنی برگزار شد، به یک نفر دیگر نیز به جرم زمینه سازی برای تجاوز جنسی، حکم پنج سال زندان داد.
گزارشها در مورد تجاوز جنسی، در بسیاری موارد به کودکان، در افغانستان بارها منتشر شده است، اما انتقادی که فعالان حقوق بشری دارند این است که در بیشتر موارد، عاملان تجاوزهای جنسی مجازات نمی شوند.