-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۲, دوشنبه

مبارک باشد

شورای تشریفاتی صلح از پیش پا افتاده ترین خبرها، ذوق زده می شود. خبررسیده که یک هیأت شورای صلح به اسلام آباد سفر می کند! آماده باشید که زمین وزمان به هم می خورد. این که چند نفر «طبق معمول» به مهمانی بروند، منازعۀ مافیایی درافغانستان حل می شود. بروید، عیش کنید، بخورید، خود را تا کمر دربرابر میزبان خم کنید ودلخوش به کابل عزادار برگردید.

 پایگاه خبری پاک تریبون گزارش داد، محمد اسماعیل قاسمیار" معاون شورای صلح گفته است که یک هیأت شورای صلح ب پاکستان سفرمی کند. 
به گفته وی، "صلاح‌الدین ربانی" رئیس این شورا در سفر اخیر "راجا پرویز اشرف" به کابل با وی دیدار و درباره موضوعات مختلف به گفت‌وگو پرداخته است.
به گزارش این پایگاه خبری، قاسمیار با اشاره به اهمیت حمایت پاکستان در زمینه صلح، تصریح کرده است که این کشور متعهد شده تا در این باره به طور همه جانبه به افغانستان کمک کند.
وی افزوده است که این شورا از پاکستان خواسته تا زندانیان طالبان را آزاد کرده و احکام صادر شده بر ضد دولت افغانستان را در پاکستان لغو کند.
به گزارش این روزنامه، "عبدالمالک متین" تحلیلگر سیاسی با اشاره به اینکه پاکستان کمک‌های خود به روند صلح افغانستان را افزایش نداده است، می‌گوید: اگر پاکستان و نهادهای اطلاعاتی این کشور بخواهند، صلح دوباره به افغانستان بازگشته و طالبان در مدت یک ماه پای میز مذاکره حاضر می‌شوند.
به نوشته این منبع، پاکستان تاکنون بارها متعد شده است تا برای برگزاری مذاکره بین مخالفان مسلح و دولت افغانستان همکاری‌های خود را گسترش دهد اما با این حال، روند صلح تا کنون پیشرفتی نداشته است.