-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۳, سه‌شنبه

دخالت نظامی در سوریه مهم ترین حادثه پس از جنگ دوم

بیانیۀ حزب کمونیست روسیه


خبر گزاری اینترفاکس بیانیه حزب کمونیست روسیه فدراتیو با امضای رهبر این حزب  "گنادی زوگانف" را در ارتباط با حوادث سوریه منتشر کرد. دراین بیانیه آمده است:
فشارهای آمریکا سوریه را وادار کرده تا دولت این کشور اعلام کند در صورت تجاوز کشورهای خارجی، برای دفاع از خود از سلاح های شیمیایی استفاده خواهد کرد. پس از وتوی قطعنامه سازمان ملل از طرف روسیه و چین، آمریکا صراحتا اعلام کرده است که سعی خواهد کرد از طریق باصطلاح " دوستان سوریه " حکومت این کشور را تغییر دهد. به نظر ما، این حق کشور سوریه است که اگر مورد تجاوز نیروهای خارجی قرار گرفت از همه امکانات دفاعی خود استفده کند. حکومت آمریکا با دور زدن سازمان ملل می خواهد با فشردن گلوی سوریه این کشور را  به زنجیر کشور های یوگسلاوی، عراق، افغانستان و لیبی متصل کند. افسار گسیختگی آمریکا به مرزهای غیر قابل کنترل رسیده است و بطور جدی صلح جهانی را به خطر انداخته است . اگر دخالت نیروهای نظامی خارجی در سوریه شکل عملی به خود بگیرد مهم ترین حادثه بعد از جنگ دوم جهانی خواهد که پی آمدی جز فروپاشی جامعه جهانی نخواهد داشت .
ما همه مردم صلح دوست جهان را فرا می خوانیم تا برای جلو گیری از بروز یک فاجعه جهانی متحدا عمل کنند و مانع  از آن گردند تا نیروهای متجاوز به سوریه نیروی نظامی گسیل دارند.