-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۹, دوشنبه

مشاور اوباما «طرح حمله به ایران» را به نتانیاهو داد


کابوس روانی، بدتر ازجنگ روانی علیه ایران
هاآرتص مدعی شد مشاور امنیت ملی باراک اوباما، طرح احتمالی حمله به ایران را به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ارائه کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، این طرح که از سوی «توماس دانیلون» ارائه شده، در صورت شکست دیپلماسی بر سر محدود کردن برنامه های هسته ای ایران، راه های مقابله نظامی با ایران بررسی شده است.

به گفته منابع مطلع، دونیلون در سفر دو هفته پیش خود به اسرئیل، با نخست وزیر اسرائیل جلسه ای سه ساعته داشته و در مورد این طرح به نتانیاهو اطلاعات داده است.

این گزارش می‌افزاید، دونیلون این طرح را برای اثبان حسن نیت آمریکا و تلاش این کشور برای مقابله با ایران هسته ای ، ارائه کرده است.

مشاور امنیت ملی اوباما گفته که ایالات متحده برای رویارویی نظامی با ایران آمادگی دارد و سخن گفتن در مورد این آمادگی، تنها برای فریب دادن اسرائیلی‌ها نیست.

وی تاکید کرده که طرح حمله به ایارن، تنها در شرایطی اجرایی می شود که مسئله هسته ای ایران از راههای مسالمت آمیز قابل حل نباشد.