-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۱۰, سه‌شنبه

چارۀ جویی؛ چاه های نفت را کور می کنیم


نبوغ خامنه ای درجمع محققان وپژوهشگران درتهران تجلی کرد.
روز گذشته، پایگاه اطلاع رسانی علی خامنه ای، متنی به عنوان سخنرانی وی در جمع محققان و پژوهشگران که یکشنبه به دیدارش برده شده بودند را منتشر کرد. چند خبرگزاری های داخلی – از جمله فارس- این سخنان را از همین مرجع انتشار برگرفته و منتشر کردند اما پس از چند ساعت متن غیب شد و بعد که بازگشت شل و پل شده بود. یعنی قسمت هائی از آن را بریده بودند. در این سخنان، هر خواننده ایرانی احساس می کند که با یک انسان پریشان عقل روبه روست. مملکتی که با 60 میلیارد دلار واردات می چرخد و یگانه منبع تامین هزینه این واردات نفت است، مملکتی که با سیاست اتمی و نظامی وی گرفتار انواع تحریم ها و اکنون تحریم نفتی شده، مملکتی که بیکاری و  اعتیاد و فحشا در آن بیداد می کند و خطر بسته شدن پیاپی کارخانه ها و خوابیدن چرخ های لنگ تولید و بیکار شدن چند میلیون کارگر آن را تهدید می کند و پشت دیوار مجلس فرمایشی اش معترضان به این وضع  بحرانی برای تحصن نوبت گرفته اند، در چنین مملکت و در چنین بحرانی، آقا در سخنان یکشنبه خود فرموده است چاه های نفت را ببندیم بهتر است! لابد تصور کرده فردا از چاه جمکران دلار درمیآید و با آن می شود واردات را ادامه داد، به تولیدات نظامی و زیر زمین اتمی ساختن ادامه داد!
بخوانید این سخنانی را که از آن بوی جنگ و جنون می آید و سرنوشت 75 میلیون ایرانی در چنبره این جنون گرفتار آمده است:
ایران، امروز در یك مقطع ماندگار تاریخی و حساس قرار دارد. كشور در حال پیشرفت است و هیچ بن بست و مشكل برطرف نشدنی در حركت رو به جلو ملت ایران وجود ندارد. ملت ایران در وسط میدان است و مشكلات و فشار‌ها، كوچك‌ترین اثری بر تصمیم، اراده و آرمانهای این ملت ندارد. باید برویم دنبال اقتصاد مقاومتی. تولید ثروت از طریق منابع تمام شدنی همچون نفت خود فریبی است. نباید خام فروشی کنیم.باید برسیم به باور بستن اختیاری درِ چاههای نفت و توقف خام فروشی. (بعد از تحریم نفتی ایشان یادش افتاده البته)