-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۴, چهارشنبه

وزیر دفاع آلمان درقندهار چه می کند؟خبرگزاری آلمان، از سفر غیرمنتظرۀ توماس دی‌مایتزر وزیر دفاع آلمان به قندهار خبر داده است. درگزارش آمده است که وی با نظامیان مستقر درقندهار ( که امریکایی اند) دیدار کرده است. 
 وزارت دفاع آلمان امروز با تائید این خبر اعلام کرد که این سفر با هدف تبادل اطلاعات با هم‌پیمانان در افغانستان و نیز تشکر از اقدامات آنان صورت گرفته است.
دی مایتزر در این مورد به روزنامه آلمانی "بیلد" گفت:« ما در شمال افغانستان عملکر موفقیت آمیزی داشتیم. اما فعالیت در افغانستان فقط شامل شمال این کشور نمی‌شود و من می‌خواهم دیدگاهی از وضعیت این کشور در جنوب افغانستان داشته باشم.»
 این هشتمین بار است که دی‌مایتزر از زمان تصدی قدرت در حدود 17 ماه گذشته به افغانستان سفر می‌کند. وی اوایل جولای نیز با نظامیان آلمانی در قندوز دیدار کرده بود.
 وی نخستین وزیر دفاع آلمان است که به قندهار سفر می‌کند. به نظرمی رسد که خروج نیروهای شماری از هم پیمانان امریکا ازافغانستان سبب شده است تا ومقامات واشنگتن از آلمان بخواهند که نقش رزمی وعملیاتی درجنگ افغانستان را نیز برعهده بگیرد. استقرار آلمانی ها درشمال، صرفاً حفظ یک حالت انتظار بدون جنگ بوده واکنون گمان می رود درصورت نیاز وارد جنگ شوند. 
این خبر درحالی انتشار می یابد که نقش سیاسی آلمان نیزدر پروسۀ صلح افغانستان دررسانه ها به طوربرجسته مطرح شده واخیراً رئیس جمهور کرزی نیز ازآلمان خواسته است بین طالبان وحکومت افغانستان میانجیگیری کند.