-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۵, پنجشنبه

گزارش های وحشتناک از کشتار مسلمانان درمیانمار (برما)/ نسل کشی که درسکوت کامل جهان درحال انجام است


وادار به خوردن شراب و گوشت خوک شديم
ساندی‌تایمز: مسلمانان را مصلوب می‌کنند و به قتل می‌رسانند.
ده میلیون مسلمان میانمار درخطر انهدام و آدم سازی کامل قرار دارند.
خواندن این گزارش قلب شما را به درد می آورد.


در میان سکوت جامعه جهانی، مسلمانان در اقلیم آراکان در غرب برمه به دست دولت بودایی و تندروان افراطي این کشور به طرز وحشیانه‌ای کشته می‌شوند. جمعیت اصالت اسلامی اعلام کرده که دولت بودایی این کشور، مسلمانان را آتش می‌زند و آنها را هدف نسل‌کشی مذهبی قرار می‌دهد. بودایی‌ها در قرن هجدهم، اقلیم آراکان را اشغال کردند و هنگامی که برمه از استعمار انگلیس آزاد شد، بیش از نیم میلیون مسلمان در این منطقه مجبور به مهاجرت از کشور در طی چند سال شدند. آمار دقیقی از میزان کشته‌های مسلمانان در کشور برمه در دست نیست اما گزارش‌های موجود از کشته شدن نزدیک به یک هزار نفر در حملات بودایی‌ها علیه مسلمانان و ربوده و آواره شدن هزاران تن دیگر خبر می‌دهند.
به گزارش اخبار جهان اسلام به نقل از برمه (اتحادیه جمهوری میانمار) در جنوب شرقی آسیا قرار دارد. اين کشور که تحت تأثير فرهنگ كشورهاي هند و چين و متمايل به آئين بودیسم است تا سال ۱۹۴۸در اشغال انگلستان بود و پس از استقلال، همانند بسياري از مستعمرات دیگر در چرخه‌اي از كودتا و نظامي‌گري به سر برده است.
در سال ۱۹۶۲ كودتاي "ژنرال نِ وین" دولت غیر نظامی نخست ‌وزیر "او نو" را سرنگون ساخت. حاكميت نظاميان نیز تا سال ۲۰۱۱ ادامه داشت تا اینکه در سال ۲۰۱۰ انتخاباتي براي واگذاري دولت به غير نظاميان برگزار گرديد. برمه فقیرترین کشور‌ آسیای جنوب شرقی و كشوري منزوي و گرفتار سوءمدیریت است.

بر اساس اطلاعات ویکی پدیا، به علّت اشغال این کشور توسط نیروهای نظامی در سالیان طولانی و تسلّط کامل نظامیان بر کشور و اجرای تدابیر شدید امنیتی و حفاظتی، سیاست فرهنگی مشخص و قابل توجهی از سوی دولتمردان کشور اتخاذ نگردیده و فرهنگ و هنر برمه همچنان در حالت سکون و انزوا باقی مانده‌ است.
میانمار اندكي بيش از ۴۰ میلیون جمعيت دارد که بيش از 80 درصد آنان را بودائيان تشكيل مي‌دهند. و مسلمانان و مسيحيان، با حدود 4 درصد جمعيت دو اقليت بزرگ و رقيب هستند.
گفته می‌شود جمعیت مسلمانان برمه موسوم به مسلمانان روهینگیا چیزی در حدود 800 هزار یا یک میلیون نفر است.
اما این اطلاعات تمام اخبار پیرامونی کشور برمه نیست. در حدود دو سال است که جنایت‌های فراوانی علیه مسلمانان این کشور در حال رخداد است.
حاکمیت کشور برمه رسماً اعلام کرده است که این مسلمانان را تبعه میانمار نمی‌داند و آنان را به عنوان خارجی‌ها یا مهاجران غیر قانونی می‌شناسد که باید در اردوگاه‌های آوارگی ساکن شوند و یا اینکه از سرزمین مادری‌شان اخراج شوند.
کارشناسان سیاسی معتقدند که "تین سین" رئیس جمهور میانمار با تصمیم اعلام شده در حال "پاکسازی قومیتی" در این کشور است.
پاکسازی‌ای که البته به قیمت کشتار و قتل عام مسلمانان روهینگیا توسط بودیست‌های تندروی ماگ‌ و راخنیز و در سکوت نظامیان دولت میانمار در حال رخداد است.
تعرض به زنان مسلمان و کشتار مسلمانان!

 حمد نصر از فعالان برمه اى درباره فجایع رخ داده در برمه می‌گوید: شبه نظامیان بودایى تنها در یک حمله در منطقه اراکان بیش از 20 روستا و 1600 منزل را ویران کردند و هزاران نفر را از خانه و کاشانه خود راندند. آنها جلوى چشم ماموران ناتوان دولت، روستاهاى مردم مسلمان را به آتش کشیدند.
به گزارش سایت تابناک، نصر افزود: مسلمانان به خاطر این حادثه مجبور شدند با هر گونه قایقى که به دستشان رسید، از برمه بگریزند و در سطح وسیعى به بنگلادش پناهنده شوند. اما دولت بنگلادش بعضى از آنان را به سرزمینشان باز گرداند.
بر اساس گزارش‌های اشاره شده، مسلمانان پناهجو در نزديكي مرز بنگلادش بشدت از سوي سربازان برمه‌اي مورد حمله قرار مي‌گيرند و نيروهاي امنيتي به بهانه حالت فوق‌العاده آشكارا به بازداشت گروهي جوانان اقدام مي‌كنند و در مواردي زنان را مورد تعرض قرار مي‌دهند.
ماجرای ظلم‌های رفته به مسلمانان برمه‌ای اما ابعاد دیگری هم دارد.


سکوت "بانوی صلح"!

 خانم آن‌سانگ‌ سوچی فعال بین‌المللی میانماری که جایزه صلح نوبل را نیز از آن خود کرده است در زمینه جنایات اخیر دولت برمه و بودیست‌های تندروی این کشور سکوت اختیار کرده است.
این فعال بین‌‌المللی که برخی رسانه‌های ایرانی! نیز به تقلید از شبکه الجزیره علاقه ویژه‌ای به وی نشان می‌دهند اخیرا در کنفرانسی در ژنو مجبور شده است به سوالی پیرامون حوادث رخ داده در قبال مسلمانان کشورش پاسخ دهد.
به گزارش پرس‌تی‌وی او در جواب خبرنگاران گفته است: نمي‌داند که آيا مسلمانان روهينگيا شهروندان ميانمار هستند يا خير.!!!
پرس‌تی‌وی همچنین از این گزارش می‌دهد که سازمان ملل یک میلیون مسلمان برمه‌ای را از جمله گروه‌هايي در جهان مي‌داند که بيش از ديگر گروه‌ها مورد آزار و اذيت قرار گرفته است.

ساندی‌تایمز: مسلمانان را مصلوب می‌کنند و به قتل می‌رسانند

 ظلم‌های فروریخته بر مسلمانان مظلوم برمه‌ای طی دو سال گذشته تا آنجا وضوح یافته است که حتی نشريه انگليسى ساندى تايمز نیز در گزارشی اذعان می‌کند که نظاميان اين کشور مردم مسلمان را مورد ضرب و شتم قرار داده، زنان را در جلو چشم ديگران مورد تجاوز قرار مى‌دهند، مردان را مصلوب مى‌سازند و به‌قتل مى‌رسانند.
تابناک در گزارشی به نقل از این نشریه انگلیسی می‌نویسد: هر روز شمار زيادى از مسلمانان فرارى با سرگذشتى هولناک و داستان‌هاى تکان‌دهنده‌اى از فشارهاى نظاميان برمه‌اى خود را به اردوگاه‌هاى مرزى که در آنها غذا به اندازه کافى يافت نمى‌شود و انواع بيمارى‌ها رواج دارد مى‌رسانند.
گفته می‌شود گروه‌های تندروی بودیست در برمه جنایاتی را علیه مسلمانان مرتکب می‌شوند که نمونه مشابه آن را گروه‌های طالبانیستی در منطقه پاراچنار پاکستان علیه شیعیان انجام می‌دهند.
آنها به خودروها و اتوبوس‌های حامیان مسلمانان حمله می‌کنند، مزارع و خانه‌های مسلمانان را به آتش می‌کشند و از کشتار و ضرب و شتم شدید مسلمانان نیز ابایی ندارند.
آمار دقیقی از میزان کشته‌های مسلمانان در کشور برمه در دست نیست اما گزارش‌های موجود از کشته شدن نزدیک به یک هزار نفر در حملات بودایی‌ها علیه مسلمانان و ربوده و آواره شدن تعداد زیاد دیگری خبر می‌دهند.
به گزارش مشرق، عایشه صلحی، یک زن مسلمان برمه‌ای است. او اخیرا در مصاحبه با روزنامه مصری الوطن از این گفته است که بودایی‌های این کشور، مسلمانان را بین خوردن گوشت خوک و نوشیدن شراب یا مرگ مخیّر می‌کنند و مسلمانان برمه مرگ را بر این نوع زندگی ترجیح می‌دهند.
او تصریح کرده است که مسلمانان برمه در جهنمی واقعی زندگی می‌کنند و راهی جز فریاد ندارند.

کشتار در سکوت
به گزارش رحماء، کشتارها در برمه در حالی صورت می‌گیرد که کشورهای همسایه اطراف آن از قبیل بنگلادش و مالزی نیز که دین اسلام در آنها دینی شناخته شده است در قبال این جنایت‌ها سکوت کرده و هیچگونه اقدامی انجام نمی‌دهند.

عمق جنایت‌ها و خشونت‌ها علیه مسلمانان در میانمار تا آنجاست که شبکه الجزیره نیز نتوانسته‌ است در قبال جنایت‌های صورت گرفته در حق مسلمانان روهینگیا سکوت اختیار کند. این شبکه در گزارشی کوتاه اعلام کرده است که شمار زیادی از مسلمانان برمه‌ای توسط بودیست‌های تندروی این کشور کشته شده‌اند و شمار زیادی از آنها نیز با قایق و از طریق دریا به سمت بنگلادش رفته‌اند. این در حالی است که ماموران مرزی بنگلادش نیز پس از آنکه به مسلمانان برمه‌ای مقدار کمی آب و غذا داده‌اند آنها را با وجود درخواست‌های سازمان ملل مجبور به بازگشت به داخل دریا کرده‌‌اند.

جنایت‌ها علیه مسلمانان در کشور میانمار در حالی صورت می‌گیرد که به نظر می‌رسد در قبال آن یک خیزش عمومی و خواست بین‌المللی از سوی مسلمانان جهان مورد نیاز است.
سکوت شکنی رسانه‌ها و بویژه واکنش مقامات دولت جمهوری اسلامی ایران علیه جنایت‌های رفته بر مسلمانان روهینگیا می‌تواند آغازگر عزمی بزرگ برای پایان دادن به خونریزی در کشور میانمار تلقی شود.

وادار به خوردن شراب و گوشت خوک شديم

  "عایشه صلحی" زن مسلمان برمه‌ای در گفت‌وگو با روزنامه مصری الوطن از کشتار و قتل عام وحشیانه 10 میلیون مسلمان برمه‌ای در این کشور پرده برداشت.
وی در این ارتباط گفت که بودایی‌های این کشور مسلمانان را بین خوردن گوشت خوک و نوشیدن شراب یا مرگ مخیر می‌کنند و مسلمانان برمه مرگ را بر این نوع زندگی ترجیح می‌دهند.
الوطن در این ارتباط نوشت که این زن برمه‌ای که شریعت اسلامی را در مصر تحصیل می‌کند، تصريح کرد که مسلمانان برمه در جهنمی واقعی زندگی می‌کنند و آنها راهی جز فریاد ندارند.
وی در این ارتباط از یک میلیارد مسلمان درخواست کمک کرد و سکوت آنها در برابر این کشتار و قتل عام را جایز ندانست.

این زن برمه‌ای گفت که هم‌اکنون خانواده‌اش به همراه بسیاری دیگر از مسلمانان این کشور از بیم بودایی‌ها به بنگلادش گریخته‌اند و یکی از دوستان نزدیکش قربانی این کشتارها شده است.
وی افزود: هم‌اکنون 10 میلیون مسلمان در برمه زندگی می‌کنند که 10 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند اما ارتش و دولت با آنها مانند افراد جذامی که باید از شر آنها خلاص شد، برخورد می‌کنند.
مسلمانان برمه در معرض کشتار و قتل عام بودایی‌ها و هندوهای این کشور قرار دارند، به گونه‌ای که در نخستین حمله صورت گرفته علیه آنها یک‌هزار نفر کشته و 500 نفر زخمی و حدود سه هزار نفر ربوده و 300 هزار نفر به بنگلادش آواره شدند و 20 روستا تخریب شد.
 براساس گزارش سازمان اتحاد ملی میانمار، حدود 90 هزار نفر بر اثر خشونتها و به آتش کشیده شدن منازل مسکونی در غرب میانمار آواره و بی خانمان شده اند.
شبستان نوشت خشونتها از استان راخین در غرب میانمار به دنبال حمله به یک اتوبوس حامل مسلمانان توسط بودائیان آغاز شد.
طبق گزارشها تا کنون 50 نفر در درگیریهای میان مسلمانان و بودائیان در غرب میانمار کشته شده اند.
شبستان نوشت تعدادی از بی خانمانها پیش از بسته شدن مرزها به بنگلادش پناهنده شده اند. این اقدام دولت بنگلادش مورد انتقاد گروههای حقوق بشری قرار گرفته است.
برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل اعلام کرده است که در هفته گذشته 66 هزار نفر را تحت پوشش مراقبتهای غذایی قرار داده است.