-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۲, دوشنبه

رئیس اتحادیۀ خبرنگاران ولایت بلخ درگذشت

 بصیر بابی رئیس اتحادیه خبرنگاران ولایت بلخ و خبرنگار رادیو تلویزیون ملی این ولایت شب گذشته بر اثر بیماری سکته قلبی در گذشت.


او در سال 1366 وارد فعالیت رسانه ای در رادیو تلویزیون ملی بلخ شد و با ارائه برنامه های ادبی، فرهنگی، اجتماعی و تفریحی با مردم شهرش بیشتر انس گرفت.
بصیر بابی با برنامه زیر آسمان کبود در بین باشندگان بلخ محبوب شد.
بابی با حضور 25 ساله اش در رادیو تلویزیون ملی بلخ در پست های دولتی، چون مدیریت آژانس خبری باختر در سال 1377 نیز ایفای وظیفه کرد.
در سال های اخیر، بابی برای مدت یک سال مسولیت  نشرات رادیو تلویزیون آرزو در شهر مزار شریف را نیز برعهده داشت و آخرین وظیفه او در رادیو تلویزیون ملی بلخ، مدیریت اداری بود.
از بصیر بابی  سه دختر و یک پسر به جا مانده اند. 
در مراسم خاک سپاری بابی، فیاض مهر آئین مسوول دفتر مقام ولایت بلخ و صاح محمد خلیق رئیس اطلاعات و فرهنگ این ولایت و جمعی از دوستان از خصوصیات اخلاقی و کارکردها و فعالیت های او یاد کردند.
بصیر بابی چهارمین کارمند رادیو تلویزیون ملی بلخ است که پس از احمد ضیا عزیزی، احمد فهیم احسان و محمد اسماعیل شاداب از جمع همکاران رسانه ای رادیو تلویزیون ملی بلخ بار سفر بسته و به دیار ابدی شتافته اند.
خبرگزاری بخدی