-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۸, یکشنبه

این دختر سعی دارد ازقصربشار اسد فرار کند.


سوگنامه قدرت همین است وقتی که بخت ازسعادتمندان روی می گرداند، سیاه ترین چهرۀ زنده گی، خودش را به آدم نشان می دهد.
دختر نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در حالی که از همکاری با بشار اسد به عنوان مشاور مطبوعاتی اظهار تاسف نکرده به دنبال فرصتی است تا از قصر ریاست جمهوری خارج شود.

بر اساس ایمیل هایی که " سایت انگلیسی العربیه " منتشر کرده است شهرزاد جعفری 22 ساله پس از گسترش بحران می خواهد به آمریکا برگردد و مانند هر دختر عادی زندگی کند.

در ایمیل های پیشین آشکار شد باربارا والترز خبرنگار معروف آمریکایی در مقابل همکاری شهرزاد جعفری برای ترتیب دادن مصاحبه با بشار اسد به او کمک کرده است در دانشکده روابط بین الملل و روابط عمومی در دانشگاه کلمبیا ادامه تحصیل دهد.

پس از اینکه ای بی سی نیوز مصاحبه با بشار اسد را پخش کرد روزنامه نگاران مختلفی برای تهیه چنین مصاحبه ای به دنبال شهرزاد آمدند. اما با هیچ کدام از درخواست ها موافقت نشد.
یکی از این خبرنگاران چارلی روز بود که قصد داشت برای برنامه " بی بی سی نیوز نایت " با اسد گفتگو کند اما با درخواست وی موافقت نشد.

او در 19 ژانویه 2012 از شیری سوال کرده بود: "خبری از مصاحبه ما با آقای رئیس 
جمهور نشد؟ آیا می توانی خبر جدیدی برای من بیاوری؟ او پس از چند ساعت جواب داد:" فکر نمی کند در حال حاضر مایل باشد مصاحبه کند."

در حالی که چارلی روز تلاش می کرد برای انجام مصاحبه از شیری کمک بگیرد او اما به دنبال این بود که از گوینده معروف برای یافتن کار در آمریکا کمک بگیرد.

دختر نماینده سوریه در سازمان ملل در یکی از ایمیل ها برای او نوشته بود:" من تو را دوست دارم ودوست دارم به عنوان دستیار ویژه با تو کار کنم." 

چارلی اما به او پاسخ داد وی به احساساتش احترام می گذارد اما وقت ندارد وی را ببیند اما اگر مایل باشد می تواند " با یکی از همکاران من که برنامه سبکتری دارد" دیدار کند.