-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۱, یکشنبه

طالب سازان درچاه خود افتاده اند


زنان بدون محارم شرعی ازخانه بیرون نشوند.

در پیشاور، علمای شهر "نورنگ" از توابع ایالت خیبر پختونخواه در نشستی که به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان برگزار شده بود، اعلام کردند که زنان در این ماه حق ندارند بدون محارم خود در بازار حضور پیدا کنند.
به گزارش پایگاه خبری "جیو نیوز" پاکستان، این فتوای علما به اطلاع عموم مردم رسیده است.
با این حال، "عمر ریاض" رئیس پلیس منطقه اعلام کرد که پلیس برای جلوگیری از حضور زنان بدون محارمشان در بازار اقدامی انجام نخواهد داد و مردم به میل خود باید به فتوای علما عمل کنند.
وی افزود: در نشستی که به مناسبت برقراری امنیت در ماه مبارک رمضان برگزار شد، علما از پلیس درخواست کردند تا از حضور زنان بدون محارم خود در بازار جلوگیری کند اما پلیس با این موضوع موافقت نکرد.
ریاض عنوان داشت: با وجود مخالفت پلیس، بازهم علما فتوای خود در این زمینه را به اطلاع عموم مردم رساندند.
 پلیس پاکستان همچنین اعلام کرده است که تمام تلاش خود را برای حفظ شئونات اسلامی در ماه مبارک رمضان به کار خواهد بست اما مجازاتی برای خانم‌های بی‌حجاب پیش‌بینی نشده است.
به گفته پلیس نورنگ، قانون خاصی برای منع رفت‌وآمد زنان بدون محارم خود در بازار وجود ندارد اما اگر مشکل خاصی وجود داشته باشد، پلیس با قاطعیت با آن برخورد می‌کند.
بیشتر زنان شهر نرنگ با حجاب هستند اما به تازگی افزایش بی‌حجابی در این شهر، اعتراض علما و روحانیون منطقه را به دنبال داشته است.