-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۸, یکشنبه

یورش نیروهای حکومت سوریه برحلب دفع شد


تسخیر یا شکست درحلب، برای هردو جناح پیکار، سرنوشت کارتمام جنگ را رقم می زند.به گزارش العربیه به نقل از منابع ارتش آزاد، حمله نیروهای نظامی اسد که روز گذشته به منظور بازپسگیری مناطق تحت کنترل مخالفان آغاز گردید با شکست روبرو شده است. 

یکی از فرماندهان ارتش آزاد در این مورد گفته است که این ارتش توانسته است هجوم نیروهای دولتی به شهر حلب را کاملا متوقف کند.

برپایه گزارش‌های رسیده از حلب نیروهای ارتش سوریه از بامداد روز گذشته هجوم نظامی خود را با پشتیبانی جنگنده و هلیکوپترها به شهر حلب آغاز کردند.

کارشناسان سیاسی ، نبرد حلب را سرنوشت ساز توصیف کرده اند.

در همین حال دیده بان حقوق بشر سوریه با انتشار اطلاعیه از در گیری شدید در منطقه باب الحدید ، الزهراء ، العرقوب و الحندرات در شمال حلب گزارش داده است.

بر اساس این گزارش رژیم اسد با استفاده از هلیکوپتر توپدار روسی مناطق صلاح الدین و سیف الدوله را بمباران کرده است.

به گفته مخالفان طی 24 ساعت گذشته 168 تن در یورش نیروهای دولتی به حلب کشته شدند. از این افراد 94 تن غیرنظامی ، 33 تن از افراد ارتش آزاد و مخالفان و 41 تن از نیروهای اسد کشته شدند.

در همین حال کوفی عنان از بکارگیری هواپیماها ی جنگنده و اسلحه سنگین علیه غیر نظامیان توسط رژیم اسد ابراز نگرانی کرده است.