-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ شهریور ۹, پنجشنبه

ارتش آزاد یک جنگنده را سرنگون و 10 جنگده را روی زمین منهدم کرد


روحیۀ مقاومت درسوریه علیه بشار اسد و ایران عمیق تر می شود.

ارتش آزاد سوریه در روز پنجشنبه 30-8-2012 اعلام کرد، یک فروند هواپیمای جنگنده ارتش رژیم اسد را در استان ادلب در نزدیکی مرز ترکیه در شمال غربی این کشور سرنگون کرد.

به گزارش العربیه به نقل از منابع ارتش آزاد سوریه لاشه این هواپیما در منطقه دیابیه پیدا شده است.

در فیلمی که ارتش آزاد سوریه آن را برای تلویزیون العربیه ارسال کرده است نشان داده می شود که خلبان هواپیمای سرنگون شده با چتر نجات خود در منطقه ادلب به زمین فرود می آمد.

براساس این گزارش پس از سرنگونی جنگنده میگ 23 توسط مخالفان یک هلیکوپتر ارتش رژیم با پرواز بر فراز منطقه جستجو برای یافتن خلبان هواپیمای سرنگون شده را آغاز کرد.

انهدام 10 هواپیمای جنگنده بر روی زمین

در همین حال ارتش آزاد سوریه روز گذشته اعلام کرد در حمله به فرودگاه ابو الظهور توانست 10 جنگنده از نوع میگ را به طور کامل منهدم کند.

شبکه خبری شام وابسته به مخالفان سوریه با تایید این خبر اعلام کرد که لشکر شهدای سوریه مسئولیت هجوم به فرودگاه و سرنگونی یک فروند جنگنده میگ در ذیابیه واقع در استان ادلب را به عهده گرفته است .

روز گذشته نیز عناصر ارتش آزاد با اشغال فرودگاه هوانیروز تفتناز 11 هلیکوپتررا نابود کردند.

این در حالی است که لوران فایبوس وزیر خارجه فرانسه امروز گفت کشور متبوعش و ترکیه، مجددا از سازمان ملل خواستند برای حمایت از مخالفان و پناهنده گان این کشور منطقه حائل در خاک سوریه ایجاد کنند، تا مردم از "سرکوب و کشتار رژیم اسد" در امان بمانند.