-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۲۶, پنجشنبه

جنگ سالاران درفاریاب اجساد یکدیگر را آتش می زنند


قوماندانان محلی خود سر به تقلید ازطالبان برسرگرفتن عشر، به جان هم افتاده اند. 

 افراد مسلح دوقوماندان محلى در ولايت فارياب با هم درگيرى نموده که به گفتۀ مسوولان محلى اینولایت يکى از افراد طرفين سربريده شده و جسد دومى سوختانده شده است.
مل پاسوال عبدالخالق آقساى قوماندان امنيۀ فارياب به آژانس خبرى پژواک گفت که اين درگيرى عصر ديروز در منطقۀ غوندۀ سنگ ولسوالى پشتونکوت صورت گرفت.
وى افزود که درجريان درگيرى، دو تن به قتل رسيده و افراد مسلح اين دو قوماندان که سلاح غير قانونى دارند،  با رسيدن نيروهاى امنيتى فرار کردند.
آقساى علت درگيرى را اختلاف بر سر جمع آورى عشر عنوان کرد.
عبدالقدير ولسوال پشتونکوت مي گويد که اين برخورد بين افراد قوماندان محمد نسيم و محمد هاشم رُخ داده و دو تن از افراد هاشم کشته شده است.
او ادعا کرد:(( يکى از اين افراد توسط افراد قوماندان نسيم  سربريده شده و جسد دومى سوختانده شده است.))
ولسوال مى افزايد که قوماندان نسيم پسر محمد نبى شيرزاد يکى از قوماندانان برجستۀ جبهۀ شمال در فارياب بود که در وقت حمله بر قلعۀ جنگى مزار شريف ولايت بلخ  که طالبان در آنجا محاصره بودند، کشته شد.
دسترسى براى اخذ نظر اين دو قوماندان در مورد درگيرى بين افراد شان پيدا نشد.
از جانب ديگر، قوماندان امنيۀ فارياب ميگويد ، زمانى که نيروهاى امنيتى بخاطر بررسى درگيرى بين دو قوماندان يادشده، به ساحه ميرفتند، در راه پشتونکوت با يک نفر مسلح برخوردند و درگيرى صورت گرفت.
او علاوه کرد که در جريان برخورد، اين فرد که نور الدين" چرسى" نام داشت و مظنون به قتل هشت تن از مردم محل بود،، از پا در آمد.
گفتنى است که در اوايل سال جارى افراد مسلح قوماندان شمال و صالح محمد دو قوماندان سابق محلى در ولسوالى پشتونکوت نيز به جان هم افتيدند و طى آن شش تن از طرفين به قتل رسيدند.