-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۲۶, پنجشنبه

چند جاسوس را نمی توان با ابومسلم واحمد شاه مسعود مقایسه کرد

رئیس شورای ولایتی بلخ: اعتراض تان میان تهی است. گپ خود را پس بگیرید!داکتر افضل حدید رییس شورای ولایتی بلخ در کنفرانس مطبوعاتی اظهارات نمایندگان شورای ملی دراعتراض به نام گذاری جادۀ ابومسلم به جاده یادگار ده جاسوس ایرانی را میان تهی و دور از حقیقت دانست. وی گفت، باید آنها گپ های خود را دوباره پس بگیرند.
وی می گوید:
« این موضوع را مردم و تمام هیات رهبری ولایت بلخ تائید می کند و ما به حرف که می زنیم استوار هستیم هیچ هراس هم نداریم و ما کار نه خلاف کردیم و نه خائین هستیم و نه هم وطن فروش هستیم جای را نه می گیرد و باید آنها گپ های خود را دوباره بگیرند. »

در همین حال تعداد از کارشناسان در ولایت بلخ دیپلوماتان ایرانی را جاسوسان استخبارات و سپاه پاسداران ایران می داند.

داکتر عبدالوکیل متین یکی از این کارشناسان است که می گوید، هیچ گاهی ما چند جاسوس را نمی توان با احمد شاه مسعود، مولانا جلاالدین بلخی و ناصر خسرو مقایسه نمایم.

وی می افزاید:
« آنها می گویند جاده به نام مسعود وجود دارد، جاده به نام مولانا وجود دارد جاده به نام ناصر خسرو وجود دارد اولاً مسعود قربانی دسیسه تجزیه وطن شده دیپلوماتان ایرانی به آنها نمی رسد ناصر خسرو مولانا جلال الدین با احمد شاه مسعود هیچ گاهی هم طرح تجزیه ایران را نخواسته بودند. »

داکتر عبدالوکیل متین که خود شاهد فعالیت این دیپلوماتان ایران در شهر مزارشریف بود می گوید، آنها در آن زمان به شکل اشکارا دست به فعالیت های نظامی می زندند.
وی می گوید:
« این ها مسلماً در جاده های شهر مزارشریف لاودسپیکر در دست داشته و تمام روز در جاده های شهر تبلیغ می کردند که شما باید بر خلاف طالبان بر پاه خیزید این مساله موضوع داخلی افغانستان بود و هیچ گاهی هم ربط با ایران نداشت که این ها آشکارا مداخله می کردند. »

کارشناسان در این ولایت می گویند، پشنهاد صورت گرفته به مقام ولایت بلخ و تصدیق آن از طرف هیات اداری به یک مشکل داخلی در کشور تبدیل خواهد و این همانا هدف پشت پرده ایران بود که به آن دست یافت.

آنها می گویند، قسمی که در اطراف رییس جمهور کرزی تعدادی از جاسوسان کشورهای بیگانه جاه گرفته اطراف والی بلخ نیز از وجود چنین افرادی مستثنا نیست و باید والی متوجه این گپ باشد.