-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۲۷, جمعه

سوریه؛ درآستانۀ شکست وریخت کاملفقط ایران است که در کام قمار از پیش باختۀ سوریه تا گلو فرورفته است.

درپی اخراج سوریه از سازمان کنفرانس اسلامی، سازمان ملل متحد قبل از پایان به ماموریت صلحبانان خود در سوریه تصمیم به خروج گرفته است..
جرارد آراد، نماینده دائمی فرانسه در سازمان ملل متحد، گفت: "شرایط برای ادامه این ماموریت مناسب نبود."
این در حالی است که گشت زنی صلحبانان سازمان ملل از حدود دو ماه پیش و به منظور "تامین سلامت جانی" آنها متوقف شده بود و اکنون اعضای شورای امنیت اعلام کرده اند که شرایط لازم برای تمدید زمان ماموریت آنها وجود ندارد.
يانگ جيه چی، وزير خارجه چين به بثينه شعبان، به يکی از مقام های سرشناس سوری که اکنون در چين بسر می برد گفت که پکن به شدت درباره اوضاع سوريه نگران است.
پیش تر روسیه هشدار داده بود که خروج نیروهای سازمان ملل از خاک سوریه "پیامدهای بسیار ناگواری" برای منطقه در پی خواهد داشت. اما ازلحاظ عملی فقط رژیم ایران دردفاع از سوریه دربرابر امریکا، ترکیه، عربستان وانگلیس وخصوصاً خیزش سراسری مردم سوریه درصحنه باقی مانده است.
نگرانی ها درتهران همپا با این تغییرات بالا گرفته است. گمان می رود که اگرکاروان تصفیۀ امریکا وعرب از سوریه بگذرد، ایستگاه بعدی که این شتر درآن زانو بزند، قطعاً ایران خواهد بود. اما درحال حاضر ایران تلاش دارد تا جنگ را درسوریه حفظ کند. تحرکاتی شروع شده است که این کار ازطریق حزب الله واز محور لبنان متحقق خواهد شد.