-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۲۹, یکشنبه

مریم رجوی: ایران برای سرپا نگهداشتن بشار اسد جلاد تلاش می کند.نويسنده و محقق عراقي : نزار جاف


کنفرانس جهانی عربی- اسلامی درپاریس  اقدام دولت عراق در سركوب اعضای سازمان مجاهدین خلق درکمپ اشرف ولیبرتی را محكوم کردند.
خانم مريم رجوي، رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران، با ايراد سخنراني ويژهيي، از جانب مردم و مقاومت ايران به مردم سوريه و نبرد پرافتخار آنان و همزمان به شهيدان سرفرازشان درود فرستاد، اوگفت:
پيام اين جنبش، پيام خروشاني از سوي خلق‌هاي خاورميانه است كه زمان ديكتاتورها به سر آمده است. امروز در حالي كه رژيم ايران، با تمام قوا براي حفظ حكومت جلاد بشار اسد تلاش مي‌كند، ملت سوريه و رزم آوران آن نبرد را به سوي آزادي پيش مي‌برند.
خانم رجوي درسخنان خود تاكيد كرد, دولت عراق بر اساس طرح و سفارش رژيم ايران و متاسفانه با همكاري نماينده ويژه دبيركل، ليبرتي را به يك زندان تبديل كرده است. مقاومت ايران ماكزيمم انعطاف را نشان داده است. ساكنان دامنه خواستهاي خود را محدودتر و محدودتر كرده‌‌اند و براي حركت گروه بعدي، تنها خواستار تحقق 8 مورد الزامهاي انساني شده اند. ما براي همين هشت مورد هم راهكارهاي عملي و تفاهم آميز ارائه كرده ايم كه تماما با هزينه، وسايل و نيروي كار خود ساكنان در يك زمانبندي كوتاه دست يافتني است. اما دولت عراق مخالفت مي‌كند.
خانم رجوي گفت: اگر دولت عراق به راستي خواستار اخراج مجاهدين از اشرف و از عراق است چرا نمي‌گذارد آنها اين نيازمنديهاي اوليه را در ليبرتي تامين كنند؟ و حالا در روزهاي اخير با گستاخي تمام تهديد مي‌كند كه اگر ساير مجاهدان اشرف خانه و كاشانه شان را بدون اين حداقلها ترك نكنند، آنها را به زور و غير داوطلبانه جابه جا خواهد كرد.
وي ادامه داد: در اين ميان ملل متحد و دولت آمريكا با ابراز رضايت از كيفيت و استانداردهاي زندگي در ليبرتي، دولت عراق را براي اعمال اين سياستهاي سركوبگرانه تشجيع مي كنند. نماينده ويژه دبيركل با مواضع جانبدارانه در ماههاي اخير و به ويژه در اجلاس اخير شوراي امنيت دولت عراق را گستاختر كرده است. وي در هر آسيبي كه از اين پس به مجاهدان برسد و هر خوني كه از آنان به زمين ريخته شود به طور مستقيم مسؤل است.
خانم رجوي در سخنانش كه با استقبال همگي حاضران همراه بود و بارها با تشويق حاضران قطع شد گفت: اگر نماينده ويژه راست مي‌گويد كه استانداردهاي انساني در ليبرتي موجود است چرا از دولت عراق نمي‌خواهد در ليبرتي را به روي پارلمانترها و وكيلان و حتي افسران آمريكايي كه سالها در عراق و اشرف خدمت كرده اند، باز كنند؟
دولت آمريكا همچنانكه نمايندگان كنگره و سناي  اين كشور بارها اعلام كرده اند در چارچوب كنوانسيون چهارم ژنو و موافقتنامه‌يي كه با تك تك مجاهدان امضا كرده است، مسئول تمام عيار حفاظت از آنهاست. اگر ايالات متحده، به تعهدات خود در قبال مجاهدان اشرف پايبند بود، نه اجازه مي‌داد دو بار قتل عام صورت بگيرد و نه دولت عراق در اعمال محدوديت ضدانساني عليه آنان دست باز پيدا مي‌كرد.
مريم رجوي تاكيد كرد تاكنون نزديك به 2000تن از ساكنان بر اساس قول‌هاي صريح و مكتوب دولت آمريكا جابه‌جايي از اشرف به ليبرتي را پذيرفته اند، و افزود: مسئوليت آمريكا در قبال اين وضعيت به مراتب بيشتر شده است. وي وزارت خارجه آمريكا را به قيام به اين مسئوليت فرا خواند و هشدار داد كه اگر دولت عراق بار ديگر دست به جنايت عليه بشريت بزند، دولت آمريكا بايد پاسخگو باشد.
خاطر نشان ميشود كه شركت كنندگان از كشورهاي عراق، فلسطين، اردن، ايران، مصر، الجزاير، سوريه، كويت، تونس، مراكش، لبنان، بحرين، يمن، ليبي،سنگال، تركيه، آمريكا، انگلستان و فرانسه، از ملل متحد و آمريكا خواستند براي جلوگيري از سومين قتل عام مخالفان ايراني در عراق دست به اقدام فوري بزند.
كنفرانس از طرح عملي هشت ماده يي ساكنان كه روز 26ژوييه به سازمان ملل ارائه شد، حمايت كرد و تأكيد نمود اگر عراق از تحقق اين حداقلها جلوگيري كند نشان مي‌دهد كه نيات شومي در سر مي پروراند. بر اساس اين طرح ساكنان هشت الزام حداقل انساني را با هزينه و انرژي خودشان تأمين نموده و پس از آن گروه ششم به ليبرتي منتقل مي‌شود. اگر دولت عراق در مقابل اجراي اين طرح كارشكني نكند، ظرف كمتر از يك ماه محقق خواهد شد.
دو فرمانده نظامي برجسته انقلاب سوريه طي يك تماس ويژه سخنراني مفصلي را در اين كنفرانس ايراد كردند و طي آن بر عمق رابطه مبارزاتي بين انقلاب سوريه با مقاومت ايران تاكيد كرده و خاطرنشان كردند كه سرنگوني رژيم سوريه بطور اتوماتيك راه را براي سرنگوني رژيم ايران هموار خواهد كرد, سخنران اول سرلشكر عدنان سيلو فرمانده كل مشترك انقلاب سوريه بود وي به حاضران در اين كنفرانس بينالمللي كه در پاريس برگزار شده بود درود فرستاد و تاكيد كرد مبارزهيي كه مردم سوريه درگير آن هستند در پيروزي حتمي بر رژيم سوريه به بار خواهد نشست, وي همچنين به ساكنان اشرف و ليبرتي درود فرستاد و بر حمايت و ايستادگي در کنار آنان تاكيد كرد. در اين كنفرانس همچنين سرهنگ مالك كردي معاون فرمانده ارتش آزاد سوريه سخنان شورانگيزي ايراد كرد و براي کنفرانس آرزوي موفقيت نمود و از داخل شهر حلب تاكيد كرد كه فرزندان انقلاب سوريه سنگرها وقلعههاي اين رژيم را درهم ميكوبند و شبيحه رژيم در برابر پيشروي و يورش انقلاب سوريه فرار ميكند, وي به ساكنان اشرف و ليبرتي درود فرستاد و بر عمق رابطه مبارزه مردم سوريه با مردم ايران براي آزادي و دموكراسي تاكيد كرد.