-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۳۱, سه‌شنبه

لوفيگارو : بوی يک جنگ جهانی ديگر می آيد!خبرگزاری آریا: روزنامه لوفیگارو در مقاله ای به قلم "ماکس گالو"، عضو آکادمی فرانسه درباره وقوع یک جهانی فراگیر در جهان هشدار داده است.
وی نوشته است: سایه تهدیدگر یک درگیری بزرگ میان آمریکا و چین بر جهان احساس می شود. با این که جهان شاهد برگزاری بازی های المپیک لندن و شعارهای دوستی و صلح و غیره در آن بود، ولی به نظر می رسد اوضاع پیچیده تر از آن است که با المپیک بتوان از بروز حوادث ناخوشایند جلوگیری کرد.
فضای بحران در اروپا خود به خود به ناامنی دامن می زند و خشونت های محله ای، استفاده از سلاح های آتشین و افزایش جرم و غیره از علائم این موضوع هستند. وسایل ارتباط جمعی همه را به هم مرتبط کرده است و مهاجرین هر لحظه از اخبار کشورهای خود مطلع اند.
ایجاد وحدت در جهان بسیار دشوار شده است. خاورمیانه می تواند کانون تنش های فعلی جهان باشد که به آن دامن می زند. همه جا بر سر مرز و آب و اندیشه های دینی و غیره اختلاف وجود دارد و کشورها با افزایش توان دفاعی خود سعی دارند برای هم قدرت نمایی کنند. نفت به یک ابزار تبدیل شده و قدرت های جهانی هم در این میان بیکار نشسته اند و رقابت های خود را دنبال می کنند. بوي يک جنگ جهاني ديگر مي آيد!