-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ شهریور ۳, جمعه

رزمایش حزب الله برای تعرض زمینی براسرائیل


درپی فرسایشی شدن جنگ درسوریه، لبنان درموقعیت حساس وانفجاری قرارگرفته است. رادیو اسرائیل خبر داد: یک رسانه خبری بی طرف لبنانی گزارش داد که سازمان حزب الله لبنان هفته گذشته به یک رزمآیش گسترده دست زد که در آن نبرد احتمالی با ارتش اسرائیل و تسلط بر منطقه "گالیل علیا" (جلیلة) این کشور تمرین شده و دبیرکل حزب الله شیخ حسن نصرالله و نیز افسران سپاه پاسداران ایران بر این رزمآیش نظارت کردند. به نوشته روزنامه لبنانی "الجمهوریة"، رزمآیش حزب الله سه روز ادامه داشت و در آن بیش از ده هزار فعال حزب الله که از زبده ترین نیروها به شمار  می آمدند، شرکت داشتند. "الجمهوریه" نوشت: در رزمآیش نه تنها دفاع از روستاها و مناطق مرزی در جنوب لبنان که جنبه راهبردی دارند تمرین شد، بلکه تلاش برای تسلط  بر بخشی از "گالیل علیا" در خاک اسرائیل نیز تمرین گردید. به نوشته "الجمهوریة"، حزب الله در روزهای اخیر می کوشد مردم جنوب لبنان را با احتمال تکرار جنگ دیگری آشنا کند و برای آنها پناهگاه ترتیب می دهد.
 *        بنا بر گزارش روزنامه لبنانی بی طرف "الجمهوریه"، شیخ حسن نصرالله اخیراً با دبیر شورای امنیت ملی ایران، آقای سعید جلیلی که به لبنان سفر کرده بود، دیدار کرد و دراین ملاقات، اقای جلیلی در مورد وقوع جنگ احتمالی بین اسرائیل و ایران و لزوم دخالت حزب الله در جنگ، با حسن نصرالله به طور مشروح سخن گفت. گزارش روزنامه لبنانی "الجمهوریة" حاکی است که هم اکنون دو هزار نفر از نیروهای حزب الله نیز در ایران به سر می برند و در حال گذراندن تمرین های نظامی بیشتری هستند و سران و فرماندهان حزب الله نیز درلبنن محل های زندگی خود را تغییر داده اند و هر چه کمتر در انظار عمومی ظاهر می شوند.