-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ شهریور ۱۰, جمعه

ثبت نام برای جهاد علیه پاکستان

ثبت نام برای جهاد در برابرحملات راکتی پاکستان بر مناطق شرقی افغانستان امروز   ( جمعه ) در کابل آغاز گردید.


این نخستین بار است که در عکس العمل به حملات راکتی پاکستان بر مناطق شرقی افغانستان، در یک فرا خوان ملی در برابر این حملات جهاد اعلان می گردد.

فرا خوان بسیج ملی و روند ثبت نام جهت پیوستن به این فرا خوان به ابتکار حزب وفاق ملی افغانستان به روز جمعه در مسجد عیدگاه شهر کابل آغاز گردید.

بسم الله شیر رییس این حزب می گوید: از دولت افغانستان نیز خواسته اند تا از این حرکت حمایت کند اما به گفتهء او تا اکنون پاسخی را در زمینه دریافت نکرده اند.

به گفتهء آقای شیر، پیش از آغاز این فرا خوان حدود 1000 تن از باشنده های کابل خود را ثبت نام کرده اند و این روند به زودی به سایر ولایت های کشور نیز گسترش خواهد یافت:

« این تجاوز آشکار است و چیزی نیست که کسی آن را نادیده گرفته بتواند به این لحاظ ما انشالله با یک هزار نفر، کمتر یا زیاد تر یا تعدادی که برادران ما همراه ما یکجا می شوند، به کنر می رویم.
در کنار ملت مسلمان خود برادرانی که در کنر هستند و قربانی می دهند در پهلوی آنان ایستاده گی کرده و از کشور دفاع می کنیم.»

این فرا خوان بسیج ملی در حالی آغاز می شود که رییس جمهور کرزی همواره تاکید کرده است که در برابر حملات راکتی پاکستان اقدام مشابه صورت نخواهد گرفت.

آقای کرزی به روز سه شنبه در دیدار با بزرگان و نماینده های مردم ولایت کنر در شورای ملی افغانستان گفت: دلیل این تصمیم او این است که در آن طرف سرحد نیز به مردم بیگناه و ملکی آسیب خواهد رسید.

ادامهء حملات راکتی پاکستان بر مناطق شرقی افغانستان عکس العمل های جدی مردم و نهاد های مختلف این کشور را به همراه داشته است.

صد ها تن از باشنده های کابل به روز پنجشنبه با راه اندازی تظاهرات، شعارهای ضد پاکستان را سر داده و از سازمان ملل متحد خواستند تا برای جلوگیری از این حملات مداخله کند.

از سوی دیگر دو تن از باشنده های کابل که برای ثبت نام در فرا خوان بسیج ملی آمده بودند، گفتند که برای دفاع از کشور تا آخرین رمق زنده گی آماده اند:

« من منحیث یک افغان از هر نقطهء این وطن در هر شرایط به من فرق ندارد کنر، نورستان یا جلال آباد و یا هم واخان بدخشان است.
افغانستان سرزمین ما است با جغرافیای که دارد در هر جای که مورد تجاوز قرار بگیرد ما مجبور استیم که از آنجا باید دفاع بکنیم.»

« ما زنان وعده می دهیم که یکجا با برادران خود مانند ملالی قهرمان بیرق جهاد را علیه مزدوران استکبار در اهتزاز نگهداریم.»

حملات راکتی از قلمرو پاکستان بر ولسوالی های سرحدی ولایت های کنر و نورستان از حدود پنج ماه به این طرف از سرگرفته شده است.

مقام های محلی ولایت کنر گفته اند که در این مدت پاکستان بیش از پنج هزار راکت را بر ولسوالی های سرحدی این ولایت پرتاب کرده است.

به گفتهء آنان در نتیجهء این حملات راکتی ده نفر کشته و بیش از چهل تن دیگر زخمی گردیده و همچنان صد ها خانواده از منازل شان بیجا شده اند.

تلاش های حکومت افغانستان به خاطر توقف این حملات از راه های دیپلوماتیک نیز ادامه داشته اما ظاهراً این تلاش ها تا اکنون بی نتیجه بوده اند.