-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ شهریور ۲, پنجشنبه

استقبال کمیسیون حقوق بشر از پیام ملاعمر


فاضل سانچارکی: طالبان با روش های جدید، جنگ روانی شروع کرده است.

شبکه «طلوع نیوز» گزارش داد، مسئولان کمیسیون حقوق بشر افغانستان با استقبال از پیام ملا عمر به مناسبت عید فطر اعلام کردند که رهبری طالبان باید به اظهارات خود به طور جدی عمل کند.
اما برخی از احزاب سیاسی افغانستان موضع‌گیری اخیر رهبر طالبان را برای بهره‌برداری سیاسی این گروه از جامعۀ جهانی می‌دانند و آن را نوعی جنگ روانی عنوان کرده‌اند.
توجه به حقوق زنان در پیام عید فطر ملا محمد عمر دید متفاوتی نسبت به موضعگیری‌های پیشین این گروه در برابر زنان داده است، دیدگاهی که به نظر می‌رسد ملا محمد عمر از گذشته تاکنون کمتر به آن پرداخته است.
«موسی محمودی» رئیس اجرایی کمیسیون مستقل حقوق بشر گفته است: موضوع مهم در مورد پیام اخیر ملا عمر این است که گفته‌های آنان باید جنبه عملی بگیرد.
«فاضل سانچارکی» سخنگوی شورای رهبری ائتلاف ملی افغانستان گفته است: طالبان می‌خواهند به روش جدیدی از این موضوع بهره‌برداری سیاسی کنند و این مسئله جنگ روانی تازه این گروه است.
«فیض الله ذکی»، سخنگوی جبهه ملی نیز در مورد پیام اخیر ملا عمر گفت: با توجه به اقدامات گذشته طالبان، این گروه به تأمین حقوق زنان پایبند نخواهند بود.
ملا عمر در پیام اخیر خود به مناسبت عید فطر در مورد حقوق زنان افغان گفته بود: ما در اصول اسلامی، منافع ملی و برنامه مشروع خود، متعهد به حقوق زنان هستیم.