-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۳۱, سه‌شنبه

دسته های انتحاری به سوی قرارگاه های ارتش پاکستان


تحریک طالبان پاکستان دیوار انتحاری- دفاعی  دربرابر ارتش پاکستان بنا می کند. 

تحریک طالبان پاکستان با ارسال پیامی به رسانه‌ها از تشکیل گروهی موسوم به "جوخه بمب‌گذاران انتحاری" برای مقابله با حمله احتمالی ارتش به مناطق قبیله‌ای پاکستان در نزدیکی مرز افغانستان خبر داد.
در این پیام آمده است که این گروه از طریق منابع خود در ارتش پاکستان، گزارشات اطلاعاتی درباره برنامه حمله به وزیرستان شمالی دریافت کرده است.
به گزارش خبرگزاری "آسوشیتدپرس"، "احسان‌الله احسان" سخنگوی تحریک طالبان جزئیاتی را درباره قطعات و فرماندهان احتمالی این عملیات که گفته می‌شود قرار است از 26 آگست آغاز و تا یک ماه ادامه داشته باشد افشا کرد.
وی گفت: تحریک طالبان پاکستان خود را برای دفاع آماده کرده و برای استقبال از ارتش، یک جوخه از بمب‌گذاران انتحاری تشکیل داده است.
مقامات ارتش هنوز در این باره اظهارنظری نکرده‌اند.
حدود دو هفته پیش، روزنامه "وال استریت ژورنال" از توافق پاکستان و آمریکا برای انجام عملیات مشترک بر ضد شبه‌نظامیان طالبان و "شبکه حقانی" در منطقه قبیله‌ای وزیرستان پاکستان خبر داد.
اگرچه که بعد از انتشار این خبر، مقامات پاکستانی هر نوع توافق با واشنگتن برای انجام عملیات مشترک در وزیرستان شمالی را رد و تأکید کردند که عملیات‌های "روزمره" در دوطرف مرز را نباید با "عملیات مشترک" اشتباه گرفت.
واشنگتن مدت‌ها است که پاکستان را برای انجام عملیات بر ضد شبکه حقانی که گفته می‌شود مسئول اصلی حمله به نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان هستند تحت فشار قرار داده است.