-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ شهریور ۶, دوشنبه

فرمانده قزوین: ایران درسوریه مشغول جنگ است

سالار آبنوش٬ فرمانده سپاه قزوین اعلام کرد جمهوری اسلامی در «بعد نظامی» در سوریه مشغول جنگ است.به گزارش «خبرگزاری دانشجو» وابسته به سازمان بسیج دانشجویی٬ آقای آبنوش این مطلب را روز یکشنبه (پنجم شهریور) در دانشگاه قزوین اعلام کرده است.
وی گفته که «ما امروز همه جانبه در حال جنگ هستیم در بعد نظامی در سوریه و در بعد فرهنگی هم در حال مبارز‌ه‌ایم.»
از نیروی قدس سپاه به عنوان یکی از نیرو‌های نظامی درگیر در سوریه نام برده می‌شود که چندی پیش نیز اسماعیل قاآنی٬ جانشین فرمانده نیروی قدس دخالت این نیرو در این درگیری‌ها را تائید کرده بود.
جمهوری اسلامی تلاش‌های بسیاری برای حفظ رژیم بشار اسد در سوریه آغاز کرده و آن‌طور که برخی رسانه‌های خارجی هم اعلام کرده‌اند با فرستادن نیرو در سرکوب‌ اعتراض‌های مردمی به اسد کمک می‌کند.
در درگیری‌های سوریه تاکنون بیش از ۱۷ هزار نفر کشته شده‌اند٬ اما مقام‌های جمهوری اسلامی حمایت از بشار اسد را وظیفه «انسانی» خود اعلام کرده‌اند.
روحانیون و نظامیان حاکم بر ایران امیدوارند در شانزدهمین اجلاس سران عدم تعهد که از روز گذشته در تهران آغاز شده است٬ بتوانند بحران سوریه را تا حدودی حل و فصل کنند.