-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ شهریور ۳, جمعه

تصویر قاتل اسامه بن لادن برای اولین بار منتشر شد


کتاب تحت عنوان "روز سخت" نوشتۀ این سرباز امریکاییتصویر یکی از شركت كنندگان در عملیات قتل اسامه بن لادن رهبر سابق القاعده روز جمعه 24-8-2012 برای اولین بار از سوی یک رسانه آمریکایی منتشر شد.

به گزارش العربیه به نقل از شبکه "فوکس نیوز"، "مات بیسونت" 37 ساله یکی از اعضای تیم نیروی دریایی آمریکا است که در عملیات قتل رهبر سابق القاعده در ابیت آباد پاکستان در سال گذشته شرکت داشت. 

بر اساس این گزارش "مات بیسونت" در جریان عملیات قتل رهبر سابق القاعده وارد اتاق بن لادن شده و بر اساس این گزارش با شلیک دو گلوله اسامه بن لادن را از پای در آورده بود. 

بیسونت بدون کسب اجازه از مقامات نظامی کشورش، کتابی تحت عنوان "روز سخت"، درباره جزئیات چگونگی اجرای عملیات قتل رهبر سابق القاعده نوشته است و قرار است آن را در ماه آینده منتشر کند. 

وی این کتاب را به دلایل امنیتی با نام مستعار "مارک اوین" منتشر خواهد کرد، همچنین وی در این کتاب دیگر افراد شرکت در این عملیات را با نام های مستعار ذکر کرده است. 

به گزارش العربیه این کتاب پیش از انتشار مورد بررسی و ارزیابی دستگاههای امنیتی آمریکا قار خواهد گرفت در مرود عدم افشای اسرار نظامی اطمینان خاطر حاصل شود. 

علاوه بر مات بیسونت، کیون مورار یکی از خبرنگاران مشهور آمریکایی که اخبار مربوط به جنگ افغانستان را پوشش می داد در چاپ این کتاب به مات کمک کرده است.

موسسه انتشارات "پنگوین" که چاپ این کتاب را بر عهده گرفته است اعلام کرد درآمد حاصل از فروش کتاب را به خانواده کشته شدگان نیروی دریایی آمریکا تقدیم خواهد کرد.