-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ شهریور ۷, سه‌شنبه

قطعات سپاه پاسداران عازم سوریه شدند


سوریه به مرکزتمام عیار جنگ ایران با مردم سوریه تبدیل می شود.

روزنامه وال استریت ژورنال روز سه شنبه 28 – 8 – 2012 به نقل از منابعی در سپاه پاسدران اعلام کرد ایران افسران و سربازان زیادی برای نبرد در کنار نیروهای اسد به سوریه اعزام کرده است.

بر اساس این گزارش جمهوری اسلامی ایران از طریق ارسال پول و سلاح به رژیم سوریه کمک می کند تا در برابر گسترش فعالیت مخالفان بایستد. 

هرچند که مقامات جمهوری اسلامی ایران اعلام می کنند در بحران جاری در سوریه دخالتی ندارند اما برخی از فرماندهان سپاه پاسدران انقلاب اسلامی آشکارا اعلام می کنند تهران به دمشق کمک نظامی می کند.

بر اساس گزارش ایسنا سردار آبنوش فرمانده سپاه قزوین پیشتر در یک مراسم دولتی گفته بود:" ما امروز همه جانبه در حال جنگ هستیم در بعد نظامی در سوریه و در بعد فرهنگی هم در حال مبارزه ایم."

لباس شخصی های سپاه در دمشق

دو تن از اعضای سپاه نیز اعلام کرده اند ایران صدها تن از نیروهای خود را از میان اعضای سپاه و بسیج به سوریه اعزام کرده و این نیروها به صورت لباس شخصی در دمشق به ماموریت های خود می پردازند.

بر اساس اظهارات اعضای سپاه ، نیروهایی که سپاه به سوریه اعزام می کند از خارج از تهران و بویژه از آذربایجان و کردستان که از تجارب برخورد با گروه های قومی برخوردارند برای همکاری با رژیم اسد اعزام می شوند.

منابع سپاه می گویند این افراد اغلب برای حراست از انبارهای سلاح و همکاری برای راه اندازی پایگاه های نظامی با رژیم سوریه همکاری می کنند و به شکل حضوری در نبردهای مستقیم شرکت ندارند.