-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ شهریور ۸, چهارشنبه

عضومجمع تشخیص مصلحت نظام: پادشاه عربستان مسلمان نیست!


آتش بی لگام «جنگ هفتادودوملت» درایران شعله روتر می شود.

به گزارش خبرنگار «خبرگزاري دانشجو» از مشهد، محمدحسين صفارهرنديعضو مجمع تشخيص مصلحت نظام عصر روزسه شنبه در جمع دانشجويان حاضر در دوره آموزش شهيد رجب بيگي گفت:
 پادشاه عربستان كه اصل اسلام را قبول ندارد دشمن اهل بيت و اميرالمومنين (ع) است مروج وهابيت كثيف و كسي كه بلاد اسلامي را در اختيار اجانب قرار داده است و رسما و علنا شراب مي‌خورد؛ اين آدم را اگر مقايسه كنيم با حضرت آقا كه مرجع تقليد و عالم است، كدام يك قابل قبول‌تر هستند.

صفارهرندی در ادامه با طرح اين سوال كه اگر قرار باشد بين اين دو نفر يكي روز عيد را حكم كند، كدام مورد قبول‌تر است، تصريح كرد: اين افراد با اين تفكر وقتي به حج مي‌روند، موقعي كه پادشاه عربستان اعلام مي‌كند عيد قربان است قرباني مي‌كنند آنجا حرف بي‌دين و فاسق را مي‌پذيرند اما اينجا حرف حضرت آقا را نمي‌پذيرند.

وی گفت: در مقابل تفكر روشنفكري با ضعف‌هايش اين جريان تعبدي را داريم كه به اسم تعبد شمشير در مقابل دين مي‌كشد، كل جريان‌هاي كشور متأثر از اين دو جريان است.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينكه بعضي هر دوي اين تفكر را در زمان‌هاي مختلف به كار مي‌برند، تصريح كرد: بعضي آنجا كه پا بدهد براي جذب افكار عمومي از انديشه‌هاي سخيف ملي گرايانه و امانيستي استفاده مي كنند، ولی پاي مسائل تعبدي كه پيش مي‌آيد مي‌گويند با زير و بم و گشت و ارشاد مخالفيم؛ با گشت ارشاد مخالفند، اما يك بار هم از حجاب حرف نمي‌زنند اين مواقع اداي روشنفكران را درمي‌آورند و آنجا كه قرار است نان تعبدي را بخورند به رمل و استرلاب روي مي‌آورند.
 
صفارهرندی تصریح کرد: در دوران وزارتم شمايلي از ائمه و شهداي كربلا را مي‌كشيدند كه وهم بود، باب شده بود كه چشم و ابرو لب را از آنجلا جولي و بازيگران زن هاليوود مي‌گذاشتند و چهره حضرت ابوالفضل (ع) را مي كشيدند.
 
وی ادامه داد: ‌در شوراي عالي انقلاب فرهنگي مصوبه براي اين مسئله داشتيم، وقتي جلو رفتيم ما را توبيخ كردند كه در دين مردم دخالت مي‌كنيم؛ لذا از زبان همين افراد است كه شنيده مي‌شود دوران اسلام‌گرايي تمام شده است.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينكه آنچه كه سايه خودش را بر دهه 60 مي‌اندازد، همين دو جريان روشنفكري و تعبدي است، خاطرنشان كرد: بعد از رحلت امام نگاه كنيد كه چه اتفاقاتي مي‌افتد كه جريان مدعي روشنفكري و پيرو خط امام با امام خداحافظي كرده و دنبال كار خودشان رفتند.

صفارهرندی ادامه داد: آن مدعياني تعبدي كه حاضر نبودند پاي انقلاب باشد، حكم تكثير نظام و حكومت جمهوري اسلامي تحت زعامت رهبري را اعلام مي‌كنند.

وی با بيان اينكه روشنفكر و آخوند هم مي‌توانند اينگونه باشد، گفت: سالم‌ترين قشر براي وصل شدن به حق همين جوانان هستند؛ كديور خط امامي دهه 60 امروز تبديل مي‌شود به كسي كه ادعا نامه عليه امام و مقام معظم رهبري منتشر مي‌كند.
 
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در پاسخ به سوال يكي از دانشجويان در خصوص فتنه 78 بيان داشت: فتنه سال 78 از مسئله كوي دانشگاه شروع شد كه حضرت آقا از حادثه كوي دانشگاه به عنوان فاجعه ياد كردند و يك بخشي از آن حوادث محصول كج فهمي عده‌اي بود كه براي دفاع از ولايت در مقابل كساني كه فحاشي ناموسي به كشور و ولايت مي‌كردند، سينه سپر كردند.
 
صفار هرندی با بيان اينكه در آن زمان عده‌اي پيش مقام معظم رهبري رفتند و مطالبي را عنوان کردند، گفت: اين افراد به رهبري گفتند سه كار بايد بكنيد تا قائله ختم شود؛ اول اینکه سردار هدايت لطفيان، فرمانده نيروي انتظامي عوض شود که وي يكي از مردمي‌ترين فرماندهان كردستان بود كه همچون شهيد بروجردي ميان مردم محبوب بود، دومين درخواست اين بود كه در مورد روزنامه «سلام» به قوه قضاييه دستور داده شود تا مجددا راه بيفتد و درخواست سوم اين بود كه نظارت استصوابي شوراي نگهبان هم برداشته شود.

وی در خصوص پاسخ رهبري بيان داشت: آقا گفتند اگر اين كار را انجام بدهيم چه مي‌شود، پاسخ دادند که تهران آرام مي‌شود، رهبري گفتند: آنها مي خواهند باج گيري كنند اگر من هم اين كار را بكنم شما نبايد اين را دوست داشته باشيد.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد: رهبري در سخنراني گفتند اگر با مسببين فتنه 78 برخورد درست مي‌شد، فتنه 88 رخ نمي‌داد؛ بعضي فكر كردند بايد در آن زمان بگير و ببند بيشتري مي‌بود، اما مغز سخن آقا اين بود كه اگر فهميده مي‌شد كه چرا اين اتفاقات افتاده و پشت صحنه چه كساني بودند، اين اتفاق نمي‌افتاد.

صفارهرندی افزود: رهبري گفتند برويد خودتان را تجهيز كنيد؛ چرا كه فتنه‌هاي به مراتب پيچيده‌تر از سال 88 از جانب كساني كه مي‌خواهند در برابر آمريكا و دسيسه‌هاي اجانب تسليم شوند، رخ خواهد داد، البته به همان دليل كه سال 88 از 78 پيچيده‌تر بود، مردم هم پيچيده‌تر مي‌شوند.

وی تأكيد كرد: لازم نيست عزا بگيريم و قنبرك بزنيم، مي‌توانيم فتنه‌ها را از سر راه برداريم؛ جريان حزب اللهي و اصولگرا سالم‌ترين جرياني است كه امروز جلوه كرده است.