-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۲۵, چهارشنبه

انتحاری های ایران درنیمروز دستگیر شدند


بلوچ های ایرانی لباس انتحاری برتن می کنند.
فرشته امینی و آرین یون دو تن از اعضای ولسی جرگه گفتند:
« انتحاریان طوری که من خبر شدم این ها از بلوچ های سرآوان هستند و از ایران آمده اند. »
« در این حملات مستقیماً ایران دست دارد زیرا ایران نمی خواهد پروژه های انکشافی که در ولایت نیمروز روی دست گرفته شده به صورت کل تکمیل شده به همین خاطر می خواهد مناطق را نا آرام ساخته و متشنج بسازد. »


سه حمله انتحاری پی در پی در شهر زرنج ولایت نیمروز به روز سه شنبه 35 تن را کشت و دها تن دیگر زخمی کرد.

مقامات ولایت نیمروز گفته اند، این حملات در یک بازار مزدحم زمانی به وقوع پیوست که مردم مصروف خریداری برای سودای عید شان بودند.

به گفته مقامات امنیتی ولایت نیمروز بیش از 10 فرد انتحاری که قصد انجام حملات تخریبی را داشتند تنها سه تن آنان توانستند حملات را انجام دهند.

مسوولان امنیتی ولایت نیمروز گفته اند، سه تن از این افراد را بازداشت و دو تن آنان را قبل از رسیدن به هدف شان از بین برده اند.

در این حال برخی دیگر از اعضای ولسی جرگه از جامعه جهانی انتقاد کردند، که در تقویت ارگان های کشفی افغانستان تلاش نکرده است.

نظیفه ذکی یکی از اعضای ولسی جرگه می گوید، هر گاه ارگان های کشفی کشور تقویت شود آنان توانایی جلوگیری از این حملات پیدا خواهند کرد.

« به تناسب نفوس افغانستان باید تشکیل امنیت ملی بالا برده شود برای اینکه تا ما یک امنیت و استخبارات قوی نداشته باشیم امروز همین طور حادثات صورت می گیرد و جلواش را گرفته نمی توانیم اگر امنیت ملی قوی باشد و تشکیل وسیع داشته باشد فرزندان اصیل کشور می تواند اینها را گرفتار کرده و رسوا نماید. »