-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ شهریور ۹, پنجشنبه

اعتراض مجاهدین خلق دربرابر اظهارات سخنگوی بانکی مون


ساکنان اردوگاه اشرف؛ با دستان خالی دربرابر توپ وتانک ومسلسل های عراقی ها


همزمان با سفر دبيركل ملل متحد به تهران، بعد از ظهر امروز سخنگوي او پس از 24ساعت تاخير درباره حمله نيروهاي عراقي به ساكنان اشرف، گفت ”گزارشات اوليه از هيات همياري سازمان ملل (يونامي) تاييد نمود كه يك حادثه بين ساكنان و پليس عراق منجر به برخي جراحت هاي سبك در دو طرف شد.  اين مطلقا دروغ است. هيچ كس در طرف عراقي مجروح نشده است و 20 نفر از ساكنان اشرف مجروح شده اند كه برخي از آن ها بستري هستند. حمله نيروهاي عراقي ساعت 8صبح روز 27 اوت به وقت نيويورك صورت گرفته و عكسها و مشخصات مجروحان قبل از ظهر دوشنبه به وقت نيويورك در اختيار مانيتورهاي يونامي قرار گرفته است.اين دروغ آنقدر مسخره است كه حتي خود عراق مدعي مجروح شدن افراد خودش نيست. آسوشيتدپرس شبگذشته نوشت: ”جورج باكوس، يك مشاور نخست وزير عراق يك كشمكش روز دوشنبه بعد از ظهر بين سربازان و ساكنان اشرف را توصيف كرد. او هرگونه خشونت و جراحت را بشدت تكذيب كرد.
مانيتورهاي يونامي بلافاصله پس از شروع حمله نيروهاي عراقي، صحنه را ترك كردند و به اذعان خودشان صحنه را از نزديك نديده اند و روز 28 اوت به نمايندگان اشرف گفتند هنوز در مورد علت شروع حمله نمي توانند نظر بدهند و گزارشي هم در اين باره نداده اند. نمايندگان ساكنان از  آقاي فرانچسكا موتا مسئول حقوق بشر يونامي كه در اشرف حضور داشت مصرانه خواستند كه به ديدار مجروحان كه 6تن آنها در بيمارستان عراقي و 14تن در كلينيك اشرف بستري شده بودند برود تا وقايع را از نزديك ببيند كه متاسفانه نپذيرفت.
اظهارات سخنگوي دبيركل در حاليست كه يك مقام ارشد يونامي ساعت 9صبح 28 اوت به وقت نيويورك از بغداد به نماينده ساكنان اشرف در خارج از عراق در يك تماس تلفنی گفت مانيتورها هنوز گزارشي درباره واقعه ديروز نداده اند. بنابراين ادعاي جراحت در نيروهاي عراقي يك دروغ نفرت انگيز ديگر است كه اخيرا از سوي يك مقام پيشين ملل متحد نيز افشا شده است.هدف آشكار اين دروغپردازي توجيه جنايت دولت و نيروهاي عراقي عليه پناهجويان بي دفاع و بي سلاح و نتيجه آن تشويق دولت عراق به ادامه سركوب و كشتار است. كليپ ويديويي حمله نيروهاي عراقي به ساكنان اشرف براي مقامات ملل متحد و مقامات آمريكايي ارسال شده است كه بوضوح كذب اين ادعاي نفرت انگيز را ثابت ميكند.
مقاومت ايران خواستار تعيين يك هيات مستقل براي تحقيق از سوي دبيركل درباره حمله روز گذشته نيروهاي عراقي به ساكنان اشرف و تعيين يك گزارش دقيق و عادلانه و علت يابي اين دروغپردازيهاست.
دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران
7 شهريور 1391(28 اوت 2012)