-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مرداد ۳۱, سه‌شنبه

قرارگاه انصار؛ سرچشمۀ دریای آتش درنیمروز
گزارش اطلاعاتی تازه از عملیات تروریستی سپاه قدس درولایت نیمروز/ ممکن است حملات دیگری صورت بگیرد.منابع امنیتی حوزۀ جنوب غرب کشور ( با هویت محفوظ) درتماس با «تحلیل وخبر» به تازه گی گزارش داده اند که دسته های انتحاری که درولایت نیمروز فاجعه آفریدند، از قرارگاه انصار زاهدان مربوط سپاه قدس ( شبکه تروریستی برون مرزی سپاه پاسداران ایران) مأموریت داده شده بودند. درگزارش قید شده است که نفرات سپاه قدس درنیمروز گفته اند که درعملیات اخیر، یک اشتباه کوچک سبب شده که پلان های بعدی با مشکلات مواجه شود. گزارش می گوید که دسته های دیگری نیز قبلاً درنیمروز مستقر بودند که هنوز معلوم نیست بعد ازانفجارات نیمروز درکدام منطقه مخفی می باشند.
درگزارش آمده است که کاروان لاری های پراز محموله های ریال ایرانی به داخل خاک افغانستان به همکاری شماری از مقامات ارشد مستقر درکابل انجام گرفته است. براساس این گزارش، حداقل سه تن از وزیران کابینه، مشاوران ارشد ومقامات پولیس درین دادوستد های ضد ملی دست دارند.
این منابع به طورمشخص تصدیق می کنند که برخی مقامات ارشد دولتی درسطح وزیران، مافوق وزیران ووالی ها که قاچاق مواد مخدر را درسطح بالا مدیریت می کنند، درتوافق با قطعات سپاه تروریستی قدس- ارگان برون مرزی- سپاه پاسداران ایران به این معامله اقدام کرده اند. هدف ازین اقدام ایجاد تسهیلات ارزی برای سپاه پاسداران است که همزمان با تشدید تحریم های مالی علیه ایران سعی دارد راه های دیگری را برای جذب پول دالر جستجو کند. منبع می گوید که ده ها میلیون دالر از بازار هرات، فراه و نیمروز ظرف روزهای اخیر در بدل ریال ایرانی معاوضه شده و سلسلۀ انتقال دالر از افغانستان وایران سرعت گرفته است.
منبع دیگری که درگذشته با شبکه دی ایکس ( تشکیلات سری دورۀ مقاومت درنبرد با اطلاعات ایران) فعالیت داشت، اخیراً درگزارش خویش از تعاملات پیچیده میان سپاه قدس وبرخی فرماندهان سابق گروه های تنظیمی درحوزۀ جنوب غرب پرده برداشته است. این منبع دریک نامۀ برقی عنوانی «تحلیل وخبر» نوشته است که گروه های همکارایران که عمدتاً دردولت کارمی کنند به طور آزادانه لاری های بزرگ پرازمواد مخدر را به نفرات وابسته به سپاه قدس درسرحدات تحویل می دهند.
به سلسلۀ توضیحات قبلی، این منبع به طورمشخص از همکاری برخی متنقذان محلی درنیمروز وهرات یاد آور شده وگفته است که پس ازتحویل گیری محموله های مواد مخدر به جانب ایران، کانتینرهای سربسته و دراز از جانب ایران به آن ها تحویل داده می شود. منابع ازقول آگاهان امنیتی خارج از دولت یاد آور می شود که انواع اسلحه سبک، ماین های بسیار مخرب با سایزهای کلان، راکت های ضد تانک وموشک های ساخت ایران (راکت های سردوشی) درکانتینر ها جا به جا بوده و شبانگاه به مخالفان دولت تحویل داده می شود.
اجنت دی ایکس می گوید که قطعاً نیروهای خارجی ازین تعاملات با خبر اند. درخبراضافه شده است که سپاه قدس شماری از افغان های استخدام شده از پایگاه انصار نیروی قدس درزاهدان پیوسته به افغانستان اعزام می کند. همین منبع ازقول شاهد عینی بازگشته از زاهدان می گوید که این عملیات تحت سرپرستی سردار باغبانی انجام می گیرد که ازنزدیکان سردارقاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس به شمار می رود. طبق خبرتکمیلی، قرارگاه بلال که عملیات تروریسی قدس را درخارج از مرز ها پوشش می دهند نیز فعالیت های خود را به ارتباط افغانستان افزایش داده است.