-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ شهریور ۶, دوشنبه

فراخوان برای نجات زنان زندانی مجاهدین خلق ایرانكميسيون زنان شوراي ملي مقاومت ايران
4 سنبله/ شهريور 1391 (25 آگست 2012)خانم سروناز چيت ساز، مسئول كميسيون زنان شوراي ملي مقاومت ايران، براي نجات جان دو تن از زنان زنداني سياسي هوادار مجاهدين به نام صديقه مرادي و كبري بنا زاده اميرخيزي، كه به زندان قرچك ورامين منتقل شده اند فراخوان داد.
رژيم ضدبشري آخوندها در ادامه فشار بر زندانيان سياسي هوادار مجاهدين و خانواده هاي مجاهدان اشرف خانم ها صديقه مرادي و كبري بنازاده اميرخيزي را در روز 21تيرماه، به زندان قرچك، محل نگهداري زندانيان عادي و خطرناك، منتقل كرده است. شرايط زندان قرچك، كه در بين مردم به كهريزك دوم معروف است، از هر لحاظ بسا وخامت بارتر از زندانهاي اوين و گوهردشت است. در اين زندان‌، كه قبلاً گاوداري بوده، زندانيان در چند سوله متعفن و فوق‌العاده كثيف و غيربهداشتي نگهداري مي شوند.
 آنها از نظر آب، امكان استحمام، امكانات بهداشتي و درماني و امكانات زندگي روزمره به شدت در مضيقه هستند. غذاي زندانيان تكه يي نان و پنير بخور و نمير است. به زندانيان تنها يك بار در روز اجازه استفاده از دستشويي داده مي‌شود. باندهای مافیای كه توسط شكنجه گران سازماندهي و هدايت مي شوند، پخش مواد مخدر در زندان و حذف فیزیکی زندانیان را به عهده دارند. اعتراض زندانيان به اين فشارهاي ضد انساني، با ضرب و جرح با باتون و هتاكيهاي رذيلانه پاسخ داده مي شود.
خانم صديقه مرادي، از زنان زندانيان سياسي، در روز 11 ارديبهشت 90، همراه با شماري از خانواده هاي مجاهدين دستگير شد. وي به خاطر هواداري از مجاهدين خلق ايران، به ده سال زندان محكوم شده است، در روز 21تيرماه، پس از تحمل شكنجه هاي بسيار در بند209اوين، براي اعمال فشار هرچه بيشتر به اردوگاه مرگ قرچك ورامين منتقل شده است.
خانم کبری بنازاده امیرخیزی، 58 ساله، از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ نيز به رغم وخامت حالش به اين شكنجه‌گاه منتقل شده است. وي در ديماه87 صرفاً به خاطر داشتن قصد خروج از كشور براي ديدار بستگانش در شهر اشرف (دو فرزند و خواهر و برادرش) دستگير شد و محروم از هرگونه روند عادلانه قضايي به 5سال حبس محكوم گرديد. او به خاطر شرايط قرون وسطايي زندانها به انواع بيماري ها ازجمله بيماري حاد قلبي، هپاتيت‌ب، بيماري گوارشي... دچار شده، و بر اثر شدت شكنجه ها بينايي يك چشم خود را از دست داده است، دژخيمان به‌رغم آن كه چشم ديگر وي نيز در آستانه نابينايي است از هرگونه رسيدگي درماني به وي خودداري مي كنند. چهار تن از اعضاي خانواده خانم بنازاده توسط رژيم آخوندها به شهادت رسيده اند و برادر بزرگترش محمد بنازاده، 66ساله، از تجار خوشنام تهران، كه نزديك به دو سال پيش صرفاً به خاطر تماس با دخترش در اشرف دستگير و به 5سال حبس محكوم شد، هم چنان در شكنجه گاه گوهردشت زنداني است.
خانم چيت ساز، مسئول كميسيون زنان شوراي ملي مقاومت ايران با تأكيد بر اينكه بازداشتهاي خودسرانه خانواده هاي مجاهدان اشرف، بخشي از سياست جنايتكارانه رژيم آخوندي براي اعمال فشار و سركوب و تشديد جنگ رواني عليه ساكنان اشرف است، ازدبيركل، كميسر عالي حقوق بشر و ديگر ارگانهاي ذيربط ملل متحد و ارگانهاي مدافع حقوق زنان، همچنين گزارشگر ويژه وضعيت حقوق بشر در ايران و گزارشگران دستگيريهاي خودسرانه و شكنجه خواستار مداخله فوري به منظور نجات جان زندانيان سياسي و خانواده‌هاي مجاهدين به‌ويژه زندانيان سياسي زن شد.