-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ شهریور ۲۷, دوشنبه

مانورنظامی 25 کشور درآب های نزدیک به ایراناز دیروزآغاز شد.نشریه "ساندی تلگراف" اعلام کرد که نیروهای دریائی بریتانیا برای حمله به ایران آماده می شود. این نشریه نوشت: "در حال حاضر تمرکز بی سابقه ای از نیروهای دریائی 25 کشور، از جمله امریکا و بریتانیا و فرانسه، عربستان سعودی و امارات متحده در تنگه هرمز مشاهده می شود که از روز یکشنبه (دیروز) به مدت 12 روز مانور دریائی خود را در منطقه آغاز کردند. در این مانور ناوهواپیمابر و زیردریائی وکشتی های مین روب شرکت دارند. نیروهای بریتانیا  در این مانور متشکل است از کشتی های مین روب و تجهیزات بالستیکی (موشک های دو برد و دارای امکان حمل کلاهک اتمی). کارشناسان نظامی این مانور را بزرگترین مانور 25 کشور در منطقه خلیج فارس ارزیابی  میکنند. دراین مانور از کشتی های جنگی امریکا که مجهز به سکوی پرتاب موشک های بالستیکی استفاده می شود.
ساندی تلگراف می افزاید که کشورهای غربی معتقدند ایران با هر حمله ای نظامی با استفاده از مین گذاری و یا بستن تنگه هرمز مقابله میکند و بسته شدن تنگه هرمز از نظر اقتصادی برای بریتانیا و ژاپن و اروپا قابل تحمل نیست. کشورهائی که به نفت و گاز منطقه خلیج فارس وابسته اند .
پیک نت 27  سنبله /شهریور