-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مهر ۶, پنجشنبه

تعداد کشته شده ها درسوریه از مرز 30 هزار نفر گذشت

سوریه محور جنگ سوم جهانی است؟

رامی عبدالرحمن رئیس دیده بان حقوق بشر سوریه روز چهارشنبه 26-9-2012 اعلام کرد تعداد کشته شدگان بحران جاری در سوریه از 30 هزار نفر گذشت.

او در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت:" 21 هزار و 534 غیرنظامی ، 7 هزار و 322 تن از نیروهای دولتی و هزار و 168 تن از جداشدگان از ارتش طی 18 ماه گذشته کشته شدند. 

در همین حال مخالفان رژیم سوریه روز چهارشنبه اعلام کردند دو انفجار بزرگ دمشق پایتخت این کشور را تکان داد.

بر اساس این گزارش انفجارها تعدادی از مراکز نظامی رژیم را هدف قرار داده است که در پی آن تعدادی از نیروهای امنیتی کشته شدند.

به گزارش تلویزیون العربیه وبه نقل از منابع مخالفان این انفجارها در نزدیکی ستاد کل ارتش به وقوع پیوست.

تلویزیون دولتی سوریه وقوع انفجار در نزدیکی ستاد کل ارتش را تایید کرده است.

ارتش آزاد سوریه در بیانیه ای مسئولیت این عملیات را برعهده گرفته و اعلام کرد تعدادی از نیروهای دولتی در این عملیات کشته شدند.

تلویزیون سوریه عاملان انفجار را" "گروهک های تروریستی" اعلام کرد.

در همین حال عمران الزغبی وزیر اطلاع رسانی سوریه دقایقی پس از انفجار در بیانیه ای اعلام کرد این دو انفجار به وسیله دو بمب به وقوع پیوست.

وی افزود: " این دو انفجار تلفات جانی در برنداشت و تنها به ساختمان ساختمان ستاد مشترک ارتش آسیب وارد شد."

از آغاز بحران سوریه تاکنون این چهارمین بار است که مراکز نظامی و اطلاعاتی رژیم اسد در دمشق مورد هجوم مخالفان قرار می گیرند.

مخالفان و افسران جدا شده از ارتش سوریه این مراکز را به سازماندهی سرکوب و کشتارها متهم می کنند.

ترورناکام فرمانده ارتش آزاد

از سوی دیگر فهد المصری مسئول اطلاع رسانی ارتش آزاد سوریه از خنثی شدن طرح ترور سرهنگ قاسم سعد الدين فرمانده ارتش آزاد سوریه توسط افراد امنیتی خبر داد.

وی گفت:" روز گذشته هنگامی که کاروان ارتش آزاد فرمانده این ارتش را به حمص منتقل می کرد با کمین افراد مسلحی در منطقه السلمیه درگیر شد اما آنها نتوانستند در برابر افراد ارتش آزاد مقاومت کنند و پس از دادن تلفات متواری شدند.

تیرباران دسته جمعی در دمشق و دیرالزور

این در حالی است که کمیته هماهنگی انقلاب سوریه روز چهارشنبه اعلام کرد بر اثر گلوله باران منطقه دیر الزور توسط ارتش رژیم اسد ده ها تن از مردم شهر دیر الزور کشته شدند.

بر اساس این گزارش نیروهای اسد پس از گلوله باران شهر بوسیله توپخانه به خانه ها یورش بردند و تعدادی از خانواده ها را بازداشت و سپس آنها را به صورت دسته جمعی تیرباران کردند.

مرکز اطلاع رسانی سوریه اعلام کرد بامداد امروز جسد 40 تن از مخالفان در منطقه الذیابیه در حومه دمشق پیدا شد. این افراد پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی اسد تیرباران شدند.

بر اساس این گزارش ارتش اسد از 24 ساعت گذشته مناطق زبدانی در حومه دمشق، تل رفعت در حلب، جویبر و سلطانیه در حمص را با اسلحه سنگین خود گلوله باران کرد که در نتیجه آن دهها تن از غیرنظامیان جان خود را از دست دادند.

سازمان حقوق بشر سوریه امروز اعلام کرد بیش از 200 نفر از روز گذشته تا بامداد امروز در مناطق مختلف سوریه کشته شدند.