-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مهر ۲, یکشنبه

یک پیروزی سیاسی برای مجاهدین خلقتغییربرخورد امریکا دربرابر بزرگترین جریان مخالف رژیم ایران 
مقامهای آمريکايی روز جمعه گفتند که ايالات متحده آمريکا تصميم گرفت نام سازمان اپوزيسيون مجاهدين خلق را از ليست سازمانهای تروريستی خارج کند، اين يک پيروزی سياسی برای مجاهدين است.

رويتر به نقل از مسئولانی که نخواستند نامشان فاش شود اعلام کرد انتظار می رود اين اقدام در اوايل ماه اکتبر رسماً اعلام شود، اين مسئولان گفتند هيلاری کلينتون وزير خارجه آمريکا تصميم گرفته است اين سازمان را از ليست تروريستی خارج نمايد“.

دانيل بنجامين هماهنگ کننده وزارت خارجه آمريکا در امور مبارزه با تروريسم قبلاً اعلام کرده بود که بستن امن و موفق قرارگاه اشرف يک عنصر اساسی در تصميم گيری کلينتون در رابطه با وضعيت مجاهدين خلق خواهد بود.

سازمان مجاهدين با انتقال از قرارگاه اشرف در هشتاد کيلومتری شمال شرق بغداد به قرارگاه الحريه در نزديکی پايتخت به عنوان مقدمه ای برای خروج قطعی از عراق موافقت کردند.

دادگاه استيناف آمريکا از کلينتون خواسته بود تا موضعش در قبال وضعيت سازمان مجاهدين خلق را قبل از آغاز ماه جديد اعلام نمايد و اين حکمی است در آنزمان با استقبال هواداران اين سازمان روبه رو شد و آن را ”پيروزی“ برای خودشان دانستند.