-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ شهریور ۲۷, دوشنبه

سه گزارش درباب احتمال حمله به ایرانپایگاه خبری- تحلیلی انترنت
"اشپیگل آنلاین" که وبسایت خبری مهم ترین و مشهورترین مجله آلمان است گزارشی درباره مناسبات تیره نخست وزیر اسرائیل و رئیس جمهور امریکا بر سر برنامه اتمی ایران و حمله نظامی به آن منتشر کرده است. شاید مهم ترین نکته ای که دراین گزارش مطرح شده، نه خبر اختلاف نتایاهو و اوباما، بلکه زمینه سازی شکست اوباما در انتخابات ریاست جمهوری آینده امریکا و از آن مهم تر، دلیل ماجرای اخیر نمایش فیلم "عصمت مسلمانان" و حمله به سفارتخانه های امریکا و کشتار دیپلمات های امریکا در لیبی باشد. این برای نخستین بار است که درباره حوادث چند روز گذشته (فیلم عصمت مسلمانان) رسانه ای مانند "اشپیگل" به ریشه ها و توطئه های پشت ماجرای فیلم "عصمت مسلمانان" اشاره می کند، که ظاهرا قرار است به سود رقیب انتخاباتی اوباما از حزب جمهوریخواهان و دولت کنونی اسرائیل که خواهان حمله نظامی هرچه سریعتر به ایران است تمام شود. (گزارش اشپیگل آنلاین که با همت، دقت و پیگیری "رضا نافعی" ترجمه شده در همین شماره پیک نت قابل دسترسی است)
از سوی دیگر، نشریه "ساندی تلگراف" انگلستان نیز گزارش منتشر کرده که حکایت از حرکت نیروی دریائی انگلستان به طرف مرزهای آبی ایران با هدف حمله نظامی به ایران است. همین نشریه از تمرکز نظامی 25 کشور علیه ایران خبر میدهد. (ترجمه این گزارش را نیز که خلاصه ای از آن در روزنامه "اومانیته" فرانسه منتشر شده، در شماره امروز پیک نت می خوانید.)
بدین ترتیب و بتدریج سر کوه یخ نمایش فیلم "عصمت مسلمانان" از آب بیرون آمده است. همه این صحنه آرائی های جهانی برای حمله به ایران است. به بهانه فعالیت های اتمی و همزمان با آن، با تحریک افکار عمومی کشورهای اروپائی علیه مسلمانان بعنوان عاملان اقدامات تروریستی. پشت جبهه حمله به ایران را آماده نمی کنند؟ دولت های راستگرای اروپائی که خواه نا خواه با حمله نظامی احتمالی اسرائیل و امریکا به ایران با آنها همسو خواهند شد و گزارش ساندی تایمز نیز همین را می گوید، بتدریج زمینه ایجاد محدودیت های جدی برای مهاجرین مسلمان در کشورهای اروپائی را با تقویت احزاب و گروه های فاشیست و نئو نازی فراهم نمی سازند.