-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ شهریور ۲۹, چهارشنبه

سپاه قدس درلبنان؛ اما رئیس جمهورلبنان بی خبر است


انتقال واحد های سپاه قدس ایران، وظایف مشورتی دارند!میشل سلیمان، رئیس جمهور لبنان، رسما از جمهوری اسلامی خواست تا توضیح بدهند افراد سپاه قدس وابسته به سپاه پاسداران به چه دلیل به لبنان آمده و در این کشور مستقر شده اند؟
در بیانیه ای از سوی دفتر ریاست جمهوری لبنان منتشر شده آمده که رئیس جمهور در جریان دیدارش با غضنفر رکن آبادی، سفیر جمهوری اسلامی در لبنان خواستار توضیحات رسمی جمهوری اسلامی شده است. سفیر جمهوری اسلامی در این دیدار حضور نیروهای سپاه قدس در لبنان را تحت عنوان مشاوران توجیه کرد.
قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، به ادعای تلویزیون "العربیه" با این شبکه تصویری مصاحبه کرده است. وی در این مصاحبه، همان سخنانی را تکرار کرده که فرمانده کل سپاه پاسداران، پس از اعتراض اخیر رئیس جمهور لبنان مبنی بر حضور افراد سپاه قدس در لبنان و سوریه گفته است. این که سپاه قدس در این دو کشور حضور دارد اما حضور عملیاتی نیست!
قاسمی در توجیه حضور سپاه در سوریه و لبنان که سردار جعفری فرمانده کل سپاه آن را تائید کرده، بهانه دیگری را نیز ضمیمه کرده و گفت:
سپاه قدس برای این دلیل در سوریه مستقراست که می خواهد با تجاوز احتمالی اسرائیل علیه سوریه از طریق خاک لبنان مقابله کند!
قاسمی افزوده است:
"اسرائیل در حال طراحی تجاوز به سوریه و لبنان و همچنین ایران است و آمریکا از این طرح پشتیبانی می کند. حضور ما در سوریه برای مشاوره با دولت سوریه است و ربطی به حوادث داخلی سوریه ندارد. ما برای مقابله با هر خطری که از طرف آمریکا و اسرائیل ، سوریه را تهدید می کند در این کشور حضور داریم. ما ماموریت داریم در حال آماده باش باشیم.پیش بینی می کنیم این هجوم پس از انتخابات آمریکا آغاز خواهد شد. بنابر این بر اساس توافقنامه دفاعی با سوریه عمل می کنیم. حضور ما در لبنان و سوریه قدیمی و از دهه هشتاد است. هدف و دلیل آن نیز علنی است. ماموریت آن از زمان شهید صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی تاکنون یکی است. ما ماموریت لجستیکی در سوریه و لبنان داریم که برای آماده سازی سوریه و لبنان برای این مرحله است. بر اساس توافقات در صورت تهدید یا حمله به ایران، آنها نیز در کنار ما خواهند بود. سپاه قدس به هیچ وجه در امور داخلی سوریه دخالت نمی کند."