-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مهر ۷, جمعه

مبارک باشد!


افغانستان وپاکستان پیمان استراتیژیک امضاء می کنند.

به گزارش فارس، در نشست روسای جمهور افغانستان و پاکستان و همچنین نخست وزیر انگلیس توافق شد که وزرای خارجه پاکستان و افغانستان در خصوص امضای پیمان استراتژیک کابل- اسلام‌آباد گفت‌وگو کنند.
دفتر ریاست جمهوری افغانستان با انتشار بیانیه‌ای، اعلام کرد: در این نشست که شب گذشته در «نیویورک» انجام شد، حامد کرزی و آصف‌علی زرداری در خصوص نهایی شدن پیش‌نویس سند همکاری‌های استراتژیک افغانستان و پاکستان تا پایان سال 2013 میلادی توافق کردند.
بر اساس این گزارش، در این نشست در خصوص مذاکرات صلح افغانستان، اوضاع منطقه و مبارزه با تروریسم نیز بحث و گفت‌وگو صورت گرفت.
رئیس جمهور پاکستان در این دیدار با اشاره به سفر هیئت شورای عالی صلح افغانستان به پاکستان گفت که وی پیش از فرارسیدن عید قربان، منتظر آمدن این هیئت به اسلام آباد است.
وی تصریح کرد: آمدن هیئت شورای عالی صلح افغانستان به پاکستان، گام مهمی در ایجاد صلح و ثبات در افغانستان است.
هیئت‌های عالی رتبه افغانستان، پاکستان و آمریکا و همچنین افغانستان، هند و آمریکا در 2 روز گذشته نشست‌هایی را در نیویویارک برگزار کردند.
محور اصلی این نشست‌ها جستجو راه‌های برون رفت از بحران افغانستان بود.
در همین حال «حنا ربانی» وزیر امور خارجه پاکستان نیز در نشست خبری در نیویورک از این پیمان استراتژیک خبر داده است.