-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مهر ۱, شنبه

مرغ راز، از قفس دروغ پرید!

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران: جنگ سوریه جنگ ایران است.

حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سخنان اخیر بشار اسد رئیس جمهور سوریه گفت که جنگ سوریه جنگ ایران است. 

اشاره فیروزآبادی به صحبت های بشار اسد در دیدار اخیر علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دمشق است. اسد در این دیدار گفت آن چه در کشورش روی می دهد "نه تنها سوریه را هدف قرار گرفته بلکه هدف آن نابودی محور مقاومت است"

"محور مقاومت" به اصطلاح به همپیمانی میان ایران، سوریه، حزب الله لبنان و شماری از گروه های فلسطینی گفته می شود.

فیروزآبادی در حایشه رژه روز جمعه 21-9-2012 نیروهای مسلح ایران در پاسخ به سوال خبرنگار "ایلنا" درباره به اظهارات اخیر بشاراسد که جنگ سوریه را جنگ ایران عنوان کرده بود گفت: "آقای بشاراسد درست گفته است زیرا سوریه خط مقدم مقاومت در برابر اشغالگران قدس بوده و سال‌ها است که این خط را حفظ کرده است."

وی افزود: "از آنجا که یکی از آرمان و اهداف انقلاب اسلامی ایران نیز مقاومت در برابر تجاوز اسرائیل است بنابراین دو کشور ایران و سوریه در این هدف با هم مشترکند."

نظام بشار اسد همپیمان منطقه ای جمهوری اسلامی ایران است. معترضان سوری و غرب ایران را متهم به کمک به نیروهای دولتی سوریه در سرکوب اعتراض های این کشور می کنند.