-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ شهریور ۲۷, دوشنبه

ایوب سالنگی زخمی شد


تظاهرکننده گان مشکوک درکابل

صدها تن از مردم منطقه «هودخیل» شهر کابل صبح امروز در اعتراض به ساخت و انتشار فیلم موهن آمریکایی، دست به تظاهرات زدند.
بر اساس گزارش‌های رسیده، این تظاهرات به خشونت کشیده شد که بر اثر آن تعدادی از نیروهای امنیتی زخمی شدند.
به گزارش «تلویزیون‌یک» افغانستان، در درگیری مردم با پلیس، «ایوب سالنگی» فرمانده پلیس کابل و 50 تن از نیروهای امنیتی زخمی شدند.
وی در گفت‌وگو با این تلویزیون اذعان کرد که بین 40 تا 50 پلیس زخمی شده‌اند.
گفته می‌شود که در این تظاهرات، یک موتررنجر و یک پست بازرسی پلیس و همچنین تعدادی از مغازه‌های مردم نیز به آتش کشیده شده است.
با وجود آن که در حال حاضر اوضاع امنیتی در شهر کابل به حالت عادی بازگشته است اما نیروهای پلیس هنوز هم در وضعیت آماده‌باش به‌سر می‌برند.
بیشتر شهرهای افغانستان از هفته گذشته تاکنون شاهد برگزاری گردهمایی‌ها و تظاهرات مردم در اعتراض به هتک حرمت مقدسات اسلام، است.
روز گذشته نیز صدها تن از دانشجویان دانشگاه‌های «کابل» و «هرات» نیز در اعتراض به ساخت و فیلم موهن آمریکایی که به ساحت مقدس پیامبراسلام(ص) توهین کرده است، دست به تظاهرات زدند.
روز جمعه نیز ولایت «ننگرهار» افغانستان شاهد تظاهرات ضد آمریکایی بود که در تمامی این تظاهرات‌ها پرچم آمریکا به آتش کشیده شد.