-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مهر ۳, دوشنبه

رزمایش ناگهانی ارتش اسرائیل به راه افتاد


از چندی به این سو، کانال های بزرگ زیرزمینی دراسرائیل فعال شده وماسک های ضد گاز نیز برای مردم توزیع شده است.


رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل روز چهارشنبه بدون هیچگونه پیش آگهی دستور انجام یک رزمآیش گسترده را به منظور آماده ساختن ارتش اسرائیل صادر کرد.
به گزارش رادیو اسرائیل، این رزمآیش که از سپیده دم چهارشنبه آغاز شده بود در ساعات شامگاه پایان یافت.
رزمآیش با شرکت نیروهای سپاه شمال ارتش، سپاه مرکز و نیروی هوایی و چندین یگان دیگر آغاز شد و سربازان عادی و ذخیره در حد گسترده ای در آن شرکت کردند.
بر اساس گزارش مذکور، به نیروهای ذخیره به وسیله تلفن خبر داده شده بود که بدون فوت وقت به یگان های خود برسند و فوراً در رزمآیش شرکت کنند.
سخنگوی ارتش اسرائیل گفت: هدف از رزمآیش، که به فرمان رئیس ستاد کل ارتش، ژنرال بنی گانتس برگزار شد، آگاهی یابی از میزان آمادگی یگان ها و به ویژه یگان توپخانه در صورت احتمال جنگ در بلندی های گولان است.
یادآوی می شود: هفته گذشته نیز رزمآیش گسترده ای در منطقه گالیل در شمال اسرائیل در نزدیکی مرزهای جنوبی لبنان انجام شد که در جریان آن نیروهای بزرگی ظرف چند روز وارد منطقه مرزی نزدیک لبنان شدند.
به گزارش رادیو اسرائیل، رزمآیشی که انجام شد همزمان با ادامه هرج و مرج خونین در سوریه است که احتمال دارد به جنگ بیانجامد و سازمان های ترور بین المللی القاعدة و جهاد جهانی بخواهند از خلاء حکومتی در سوریه (در صورت برافتادن رژیم بشار اسد) سوء استفاده کنند و به داخل خاک اسرائیل رخنه یابند و بخواهند به شهروندان و یا سربازان اسرائیلی آسیب برسانند. احتمال دومی که داده شده این است که اسد تصمیم بگیرد جنگ افزارهای شیمیایی کشورش را به حزب الله انتقال بدهد و لذا ارتش اسرائیل باید در برابر این خطر نیز آمادگی لازم را داشته باشد.
منبع: رادیو اسرائیل