-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مهر ۲۵, سه‌شنبه

تبلیغات سرچپه رحمن ملک


 رحمن ملک می گوید ترورملالی یوسفزی درخاک افغانستان طراحی شده است!

«رحمان ملک»  یک میلیون دلار برای سر احسان‌الله احسان سخنگوی طالبان که مسئولیت ترور «ملاله یوسف زئی» نوجوان 14 ساله پاکستانی را بر عهده گرفته است تعیین کرد.
وی در مصاحبه اختصاصی با شبکه «سی.ان.ان»، همچنین «ملا فضل‌الله» فرمانده طالبان پاکستان را که به افغانستان گریخته است را مسئول ترور این دختر دانست و تصریح کرد که این ترور از افغانستان طراحی شده است.
ملک با اشاره به ورود چهار تن از تروریست‌ها از افغانستان به پاکستان، گفت: در آن زمان ما به‌طور دقیق از هدف این افراد اطلاع نداشتیم تا اینکه ملاله ترور شد.
وی خاطر نشان کرد که یکی از عوامل ترور ملاله شناسایی شده و چند تن از همدستان وی نیز دستگیر شده‌اند.
ملک بار دیگر به‌طور غیرمستقیم افغانستان را مورد سرزنش قرار داد و گفت: بگذارید دنیا بفهمد که ما به خاطر مرزهای متخلخل خود درگیر یک جنگ شده‌ایم.
وزیر کشور افغانستان تصریح کرد: دنیا باید بداند که هیچ راهکار فردی برای مقابله با تروریسم وجود ندارد و ما باید با اتخاذ یک راهکار مشترک به جنگ دشمن مشترک برویم؛ هدفی که هنوز محقق نشده است.
ملاله یوسف زئی فعال و وبلاگ‌نویس 14 ساله پاکستانی است که چند روز پیش به دست طالبان ترور شد.
ترور این دختر که به سبب مواضع ضدطالبانی خود توانسته بود جایزه ملی صلح پاکستان را به دست آورد، سروصدای زیادی در رسانه‌ها به راه انداخته است.
ملاله هم اکنون برای مداوا به انگلیس اعزام شده است.