-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مهر ۲۹, شنبه

گفتگوی بی نتیجه رفسنجانی و علی خامنه ای

سایت ملی مذهبی ها نوشت: در آخرین دیدار هاشمی رفسنجانی و علی خامنه ای، هاشمی به رهبر گفته است کشور روزبه روز بیشتر در بحران فرو می رود. الان کشور در حال شورش طبقه فقیر و جنوب شهری هاست. اگر آن ها سربلند کنند سپاه هم نمی تواند آن ها را جمع کند و دیگر نمی توانید به آن ها هم تکیه کنید. باید به سرعت اصلاح سیاست خارجی و داخلی صورت بگیرد. مردم ما غیر قابل پیش بینی هستند و باید با ملاحظه و دقت برخورد شود. اطرافیان شما اخبار درست را به شما نمی گویند و متملق هستند و آمار دروغ می‌دهند. الآن همه کارخانه ها در حال تعطیلی اند. شما شاهد بودید پیش بینی های من در مورد احمدی نژاد درست در آمد. اول به سراغ من آمدند و بعد به سراغ شما. کاری کردند که اکنون سمت اصلی حرف ها و شعارها علیه شماست.
خامنه ای گفته است: به نظر شما چه باید کرد؟
هاشمی پاسخ داده: در مرحله اول شما باید بپذیرید مشکل وجود دارد تا بعدا به درمانش فکر کنیم.
در نهایت رهبر گفته است اگر مردم دو سال مقاومت کنند، غرب تا دو سال دیگر در بحران عمیقی فروخواهد رفت و ما می توانیم مشکلات را از سر بگذرانیم. هاشمی در پاسخ گفته است: مردم دیگر برایشان این شرایط تحمل ناپذیر شده است وساکت نمی نشینند.
بموجب برخی اطلاعات، برخی نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی و از جمله برخی فرماندهان سپاه که با وی به طور فردی مراوده دارند او را برای تغییر سیاست هایش تحت فشار قرار داده اند، اما تاکنون خامنه ای در برابر این مشورت ها و دلسوزی‌ها مقاومت کرده است.