-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ مهر ۲۶, چهارشنبه

نشست قریب الوقوع ضد امریکایی درکابل


یک مقام ارشد سفارت ایران در اسلام‌آباد از برگزاری نشست کمیسیون 3 جانبه ایران، افغانستان و پاکستان در آینده نزدیک در کابل خبر داد.


به گزارش فارس خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران ایران در اسلام‌آباد، یک مقام ارشد سفارت ایران درپایتخت پاکستان که نخواسته نامش فاش شود در گفت‌وگوی غیررسمی با گروهی از خبرنگاران در اسلام‌آباد گفت: ایران و پاکستان به دنبال ایجاد یک افغانستان آرام و باثبات هستند و به همین علت، کمیسیون سه جانبه‌ای تشکیل داده‌اند که قرار است طی روزهای آینده در افغانستان با یکدیگر دیدار کنند.
به گزارش پایگاه خبری "نیشن" پاکستان، وی درباره اوضاع ناآرام ایالت بلوچستان پاکستان نیز گفت: هیچ بحران داخلی در این منطقه وجود ندارد و ناآرامی‌های این منطقه به خاطر دخالت‌های آمریکا و سایر قدرت‌های جهان است که خواهان بی‌ثبات کردن و تضعیف کشورهای اسلامی هستند.
این مقام ایرانی ضمن تأیید اظهارات «رحمان ملک» وزیر کشور پاکستان درباره دست داشتن نیروهای خارجی در بی‌ثبات کردن ایالت بلوچستان، ابراز امیدواری کرد که ملت پاکستان و ایران با کمک هم نقشه شوم قدرت‌های خارجی برای تجزیه بلوچستان را خنثی کنند.
وی درباره گروه تروریستی «جندالله» نیز خاطر نشان کرد که پس از دستگیری و اعدام «عبدالمالک ریگی» سرکرده این گروه، فعالیت‌های جندالله که مورد حمایت چند قدرت غربی بود به‌شدت کاهش یافته است.
این دیپلمات ایرانی همچنین از تلاش ایران برای صادرات برق به پاکستان با هدف کمک به رفع بحران انرژی در این کشور خبر داد.
این مقام سفارت ایران درباره پروژه خط لوله گاز ایران نیز تصریح کرد که این طرح به‌رغم فشار آمریکا طبق برنامه تا دسامبر 2014 تکمیل می‌شود و کار احداث این خط لوله در 2 طرف مرز همچنان ادامه دارد.
به گفته وی، ایران به‌رغم فشارهای موجود به‌سرعت در حال تکمیل این پروژه است و انتظار می‌رود که این طرح پیش از زمان تعیین شده تکمیل شود.