-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ آبان ۱۰, چهارشنبه

مجاهدین خلق: گامی سریع به سمت هدف


دكتر حسن طوالبه نويسنده ازكشور اردن 


بعد از 15سال (1997- 2012) افترا و عدم پذیرش واقعیت، وزارت‌خارجه آمریکا مسیر اشتباهش را در مورد سازمان مجاهدین خلق ایران اپوزیسیون رژیم ظالم آخوندی تصحیح نمود. به‌رغم آگاهی دولت آمریکا مبنی بر این‌که این سازمان تروریست نیست و به هیچ کشوری در جهان تعدی نکرده بلکه برعلیه یک رژیم ظالم سلطه‌جو مبارزه می‌کرده است،
این سازمان از این پیشتر با آنان در انقلاب ضدسلطنتی 1979 مشارکت داشت، اما چون رژیم آخوندی دیگران را به‌رسمیت نمی‌شناسد و حاکمیت را به خود اختصاص داده است سازمان مجاهدین را از حاکمیت حذف نمود و تنها به‌خاطر این‌که با روش او در حاکمیت ”ولایت فقیه“ مخالفت کرد، خمینی بر این سازمان نام (منافقین) نهاد، همان‌طور که شاه به آنان نام ”مارکسیسم اسلامی“ داده بود، هم‌چنین رژیم آخوندی تمام آیت‌‌الله‌هایی را که با آنان در مخالفت با رژیم شاه مشارکت داشتند یا با قتل و یا اقامت اجباری تا مرگ در خانه‌هایشان حذف کرد.
تصمیم وزارت‌خارجه آمریکا لطفی از جانب آن و یا به‌خاطر درک حقیقت نبود، بلکه با اعمال فشار مردمی سمبولیزه شده در اعضای کنگره آمریکا و اعضای پارلمان اروپا و پارلمانهای کشورهای جهان، و سازمانهای حقوق‌بشری و نویسندگان و روزنامه‌نگاران و متفکرین و آکادمیسینها صورت گرفت، کما این‌که این تصمیم جز با تلاش قضایی درازمدت سازمان مجاهدین در دادگاههای آمریکا و بریتانیا و اروپا بانجام نرسید، ثمره این تلاشها صدور 18 حکم در این دادگاهها به نفع مجاهدین بود. بعد از تصمیم آمریکا به حذف سازمان مجاهدین از لیست تروریستی، دیگر حق سازمان است که با تمام وسایل در دسترس به فعالیت مسالمت‌آمیز برای افشای رژیم آخوندی، و برانگیختن افکار عمومی جهانی علیه آن بپردازد، چرا که این رژیم قطعاً و با دلایل آشکار یک رژیم تروریستی است.
1. رژیم آخوندی با برخ کشیدن و اظهار فخر کردن به نقش جاسوسی و تروریستیش در کشورهای همجوار به‌دست خود خود را افشا کرده است. رئیس‌جمهور یمن عبد ربه منصور هادی اینرا در نیویورک در حاشیه جلسه مجمع عمومی ملل ‌متحد اعلام کرد و گفت ”رژیم ایران از شبکه‌های جاسوسی در کشورش حمایت می‌کند“ و این ششمین شبکه است که از ایران پیروی می‌نماید. علاوه بر این رژیم در حمایت از حوثیها برای شورش علیه رژیم حاکم در یمن، و حمایت از جنبش جنوب برای جدایی از یمن شمالی، نقش دارد.
2. اعلام حزب‌الله لبنان به فرستادن هواپیمای بدون سرنشین به فضای هوایی اسرائیل، این هواپیما ساخت ایران و سرهم‌بندی شده حزب‌الله است، با توجه به این‌که حزب‌الله برنامه‌ایران را اجرا می‌کند، تلاش می‌کند وضعیت منطقه را بهم بزند، و با برافروختن جنگی نابرابر، دولتهای ذیربط را از آن‌چه در سوریه می‌گذرد منحرف نماید، یعنی تلاشی برای نجات رژیم بشار اسد که در خون فرزندان خلق عرب سوریه غوطه‌ور است.
3. رژیم آخوندی و حزب وابسته به او در لبنان حمایت خود را از رژیم بشار اسد مخفی نمی‌کنند، رژیمی که با ادعای جنگ با باندهای تروریستی، سوریه را با هواپیما و توپ و موشک ویران ساخته است، درحالی‌که این باندها اکثرشان از سربازان و افسرانی هستند که در صفوف ارتش سوریه تربیت یافته‌اند. اما اگر باندهای ادعاشده وارد کشور شده‌اند برای این است که رژیم بشار اسد دروازه کشور را از طریق اعمال خشونت مسلحانه علیه مردم باز کرده است.
4. سران رژیم تهران و حزب‌الله وابسته به آنان به نقششان در حمایت از رژیم بشار اسد با ادعای این‌که رژیمی مقاوم، که این مقاومت ”تنها علیه مردم“ است معترفند و نقش نیروهای قدس به رهبری قاسم سلیمانی که نقش تروریستی آن در تمامی جهان معروف است، برجسه شده است او کسی است که مبارزه جویی می‌کند که برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده‌ایران کاندید می‌شود، تا بدین طریق ریاست‌جمهوری ایران مشخصاً تروریستی شود.
5. نقش رژیم آخوندی در یاری به رژیم اسد در پیگرد اپوزیسیون سوریه با تجهیزات الکترونیکی از راه اینترنت روشن گشته است، یعنی ورود به عرصه اینترنت و اتاقهای چت برای شناخت مخالفان در تدارک برای پیگرد و کشتار آنان با شیوه‌های معروف افراد اطلاعات سوریه.
6. اما در عراق نقش رژیم آخوندی دیگر شامه‌ها را آزار می‌دهد، در این‌جا یک نقش تقسیم زشت طایفه‌گرایی است، دولت مالکی آن‌چه آخوندها از طریق سفیر دانایی‌فر و قاسم سلیمانی بدنام در زمینه تروریسم می‌خواهند را به‌اجرا می‌گذارد.
7. اما وضعیت داخلی ایران سالهاست که بحرانی است، و درگیریشدیدی بین رهبر رژیم خامنه‌ای و احمدی‌نژاد وجود دارد، و هر دو طرف مدعی معصومیت خود، و تماس با امام غائب است، که از او فرامین را مستقیماً دریافت می‌کند.
8. اما وضعیت داخلی بعد از نزول ارزش ارز ایران طی هفته گذشته بدتر شده، چرا که تومان بیش از نصف ارزشش را از دست داده است، و ایرانیها برای تبدیل پول خود به دلار آمریکایی هجوم آورده، وتاجران از دلار در معاملات تجاریشان در داخل و خارج استفاده نمودند. تظاهراتی که در تهران و برخی شهرهای بزرگ ایران روی داد تماماً به‌خاطر نزول ارزش تومان نیست بلکه اعتراضی به سیاستهای رژیم تروریستی آخوندی علیه مردم و به‌طور خاص اپوزیسیون است، وقتی مقامات آخوندی 12 مخالف را در هفته گذشته اعدام کردند، و در همین مسیر دهها تن دیگر درانتظار نوبت برای قرار گرفتن روی طنابهای دار می‌باشند.
این اوضاع داخلی و خارجی باضافه پیامدهای تحریمهای اقتصادی اتحادیه اروپا و آمریکا به‌دلیل سرپیچی رژیم آخوندی از موضوع پرونده هسته‌یی ایران است، این اوضاع راه را در مقابل اپوزیسیون ایران و در پیشاپیش آنها سازمان مجاهدین خلق مهیا می‌سازد تا مبارزه سیاسی و تبلیغاتی را علیه رژیمی که دیگر در افکار عمومی جهانی و کشورهای همسایه عربی و اسلامی مطرود است ادامه دهند، باید مکانیزمهای مبارزاتی در عرصه خارجی با استفاده از تصمیم حذف اسم سازمان از لیست تروریستی برای پرش به قله‌های مهم در داخل ایران بکار گرفته شود، یعنی به نیروها و اقلیتهای قومی که از سرکوب رژیم آخوندی رنج می‌برند، هم‌چنین ساکنان اهواز و بلوچستان و کردها و همکاری با کلیه جوانانی که به‌دنبال آینده‌ای آزاد هستند که نیازهای عصر جدید تأمین شود.